aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mojzesowicz: w poniedziałek wniosek do UE ws. mięsa

19 października 2007
Polska w poniedziałek oficjalnie zgłosi wniosek o wprowadzenie przez Unię Europejską dopłat do prywatnego przechowywania mięsa oraz subwencji eksportowych na wołowinę - poinformował w środę w Bydgoszczy minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Wcześniej pismo w tej sprawie zostało skierowane do komisarz ds. rolnictwa Mariann Fischer Boel. Wniosek oficjalne zgłosi wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.

Mojzesowicz zaznaczył, że polska inicjatywa spotkała się już z przychylnymi sygnałami Francji i Hiszpanii.

"Wystąpiliśmy o uruchomienie dopłat do prywatnego przechowalnictwa i subwencji eksportowych, które mogłyby odciążyć rynek unijny. Przed kilkoma miesiącami UE nie chciała słyszeć o tego typu działaniach, twierdząc jest to problem Polski, a nie unijny. Od tego czasu sytuacja stała się trudna też dla innych krajów unijnych. Sprawia to, że nasza propozycja jest przyjmowana jest z zainteresowaniem. Spodziewamy się, że Komisja Europejska tego typu mechanizmy uruchomi" - podkreślił Ardanowski.

Wiceminister przyznał, że nie wie, czy sprawa zyska akceptację już w poniedziałek; jeśli nie, to może być rozpatrywana na kolejnym posiedzeniu ministrów za miesiąc.


POWIĄZANE

ARiMR informuje o wydłużeniu okresu na uzyskanie certyfikatu QAFP lub QMP ułatwi...

27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrze...

Ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) to strata dla hodowcy, producenta, a tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę