Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Mojzesowicz: w poniedziałek wniosek do UE ws. mięsa

19 października 2007
Polska w poniedziałek oficjalnie zgłosi wniosek o wprowadzenie przez Unię Europejską dopłat do prywatnego przechowywania mięsa oraz subwencji eksportowych na wołowinę - poinformował w środę w Bydgoszczy minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Wcześniej pismo w tej sprawie zostało skierowane do komisarz ds. rolnictwa Mariann Fischer Boel. Wniosek oficjalne zgłosi wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.

Mojzesowicz zaznaczył, że polska inicjatywa spotkała się już z przychylnymi sygnałami Francji i Hiszpanii.

"Wystąpiliśmy o uruchomienie dopłat do prywatnego przechowalnictwa i subwencji eksportowych, które mogłyby odciążyć rynek unijny. Przed kilkoma miesiącami UE nie chciała słyszeć o tego typu działaniach, twierdząc jest to problem Polski, a nie unijny. Od tego czasu sytuacja stała się trudna też dla innych krajów unijnych. Sprawia to, że nasza propozycja jest przyjmowana jest z zainteresowaniem. Spodziewamy się, że Komisja Europejska tego typu mechanizmy uruchomi" - podkreślił Ardanowski.

Wiceminister przyznał, że nie wie, czy sprawa zyska akceptację już w poniedziałek; jeśli nie, to może być rozpatrywana na kolejnym posiedzeniu ministrów za miesiąc.


POWIĄZANE

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wobec licznych wnios...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas IV posie...

Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty na IV Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę