BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Najbliższe zmiany obowiązujących przepisów

26 kwietnia 2004

Obecnie trwają prace nad projektem ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz koniowatych. Przepisy proponowanej ustawy regulują zasady identyfikacji i rejestracji zwierząt po akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Zasady te w projekcie zostały wydzielone z tzw. ustawy weterynaryjnej i stanowić będą odrębny jednolity akt prawny. Przepisy projektu oparte są ściśle na Dyrektywach i Decyzjach Komisji, które w momencie naszego wejścia do Unii Europejskiej będą dla nas obowiązujące. Proponowany projekt w swym założeniu ma zapewnić przejrzystość i tak już obowiązujących przepisów.

Przepisy projektu ustawy zakładają zmiany które można nazwać organizacyjno-porządkowymi, nie zmieniają one podstawowych zasad identyfikacji i rejestracji. Dla producentów trzody mają one znaczenie przede wszystkim w zakresie dopuszczenia możliwości tatuowania wszystkich świń ( także hodowlanych ) a także w zakresie terminu znakowania zwierząt - projekt zakłada oznakowanie zwierzęcia i zgłoszenie tego faktu Agencji możliwie jak najszybciej, ale nie później niż przed opuszczeniem przez zwierzę siedziby stada ( wykreślono 21-dniowy termin oznakowania i zgłoszenia ).

Należy jednak podkreślić, że jest to na razie projekt ustawy który może jeszcze podlegać zmianom.


POWIĄZANE

Zakończyły się rozmowy trójstronnych w sprawie IED i ten kompromis niepokoi euro...

Wnioski o pomoc na odbudowę produkcji trzody chlewnej można było składać do 15 w...

Jak dowiadujemy się z najnowszego komunikatu prasowego resortu rolnictwa - Minis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę