informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

O objęcie płatnością traw i mieszanek traw

23 marca 2007
Analizując rozporządzenie w sprawie rodzajów roślin objętych płatnościami uzupełniającymi oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania tych płatności do upraw roślin objętych tymi płatnościami, Krajowa Rada Izby Rolniczych zwróciła się prośba do Andrzeja Leppera ,Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z  o objęcie płatnością zwierzęcą traw i mieszanek traw uprawianych na gruntach ornych.

Zdaniem samorządu rolniczego prowadzenie intensywnej produkcji zwierzęcej wymaga zabezpieczenia odpowiedniej bazy paszowej również w formie upraw traw na gruntach ornych.

- Brak proponowanego przez nas rozwiązania spowoduje, że wielu rolników prowadzących intensywną produkcję zwierzęcą zostanie w tym roku w ogóle pozbawionych płatności zwierzęcej. Zwracam również uwagę, że wielu rolników nie deklarowało powierzchni trwałych użytków zielonych, a w ich miejsce wykazywali oni we wnioskach grunty orne z uprawą traw, gdyż obawiali się pozbawienia możliwości użytkowania przemiennego gruntów, niezwykle przydatnego w produkcji zwierzęcej – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR
Samorząd rolniczy licząc na zrozumienie przez szefa resortu rolnictwa  tego problemu i  oczekuje na przyjęcie proponowanych przez KRIR rozwiązań.

 
                            


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę