Ogiery biją rekord

17 lipca 2003

Już po raz siódmy Stado Ogierów w Kętrzynie organizuje pokazy konne. Najbliższe zaplanowano na 19 i 20 lipca. Impreza zyskała sobie sławę nie tylko w Polsce. W weekend do Kętrzyna przyjadą także goście z Niemiec.

W sobotę o godzinie 10 rozpoczną się pierwsze z pokazów. Na początek zaprezentujemy rasy koni hodowanych w Polsce – mówi dyrektor Stada Ogierów w Kętrzynie, Jerzy Gawrecki. Będą to między innymi araby, konie huculskie, a także sokulskie i łowickie. Po prezentacji odbędzie się wycena klaczy w różnych grupach wiekowych. Aby uatrakcyjnić imprezę, organizatorzy zaplanowali występ zespołu „Kurpianka” z Kadzidła.

Zespół występuje na scenach Polski, a także innych krajów Europy – opowiada Jerzy Gawrecki. Na naszym pokazie „Kurpianka” wystąpi z programem Wesele Kurpiowskie. Widowisko będzie połączone z przejazdem po mieście wielokonnych zaprzęgów. Zaprezentują się czwórki i trójki koni. Można będzie też zobaczyć zaprzęg krakowski i podlaski. Zaprzęg krakowski charakteryzuje się tym, że jest zbliżony do chłopskiego. Jednak konie mają na sobie bogato zdobione, w mosiężne figurki chomąta i kleszczyny. Podczas imprezy zaplanowano niepowtarzalne widowisko – bicie rekordów ogierów.

Ogiery zostaną ze sobą spięte czymś w rodzaju poręczy – dodaje Jerzy Gawrecki. Będzie ich w sumie osiemnaście. W czasie pokazu ogiery wykonają różnego rodzaju figury. Konie były przygotowywane przez Marka Bobowskiego, głównego masztlerza w naszym stadzie.Kolejna z atrakcja pokazów to wernisaż malarstwa Marka Szczęsnego. Imprezę zakończą skoki przez przeszkody dzieci w kategorii pony oraz konkurs skoków o Memoriał Edwarda Michalewicza, byłego dyrektora Stada Ogierów w Kętrzynie.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Mięso w 100 gramach dostarcza 18% energii oraz 25% wysokiej jakości białka spoży...

Według danych FAO/OECD światowa produkcja mięsa w 2021 roku wzrosła o 5 proc. do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę