aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Plan interwencji

28 marca 2003

Rada Ministrów uchwaliła roczny plan działań Agencji Rynku Rolnego. Rząd zadecydował o podwyższeniu ceny skupu żywca wieprzowego oraz zwiększeniu skupu zbóż o pół miliona ton. Od 1 maja przywrócono także 7-groszowe dopłaty do mleka w klasie extra.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, główna działalność interwencyjna Agencji Rynku Rolnego obejmie zboża oraz mięso wieprzowe. Rząd zdecydował się nie zmieniać cen skupu zbóż. Oznacza to, że rolnicy mogą liczyć na 440 zł za tonę pszenicy oraz 325 zł za tonę żyta. Ceny nie wzrosną, ale za to skup będzie większy o pół miliona ton. Dodatkowymi formami interwencji będą natomiast dopłaty do przechowalnictwa, które obejmą około 1 milion ton pszenicy.

Rząd zdecydował się także na zwiększenie o 10 gr. ceny skupu żywca wieprzowego. Teraz średnia cena wieprzowiny w skupie powinna wynosić 3,30 zł za kilogram. Ponadto Rada Ministrów rozszerzyła interwencję na tym rynku o kolejne 70 tys. ton. Istotne zmiany szykują się na rynku mleka. Tylko do końca kwietnia będzie obowiązywała czterogroszowa dopłata do mleka w klasie extra. Od pierwszego maja dopłata wzrośnie do 7 groszy za litr.


POWIĄZANE

Jak podaje resort rolnictwa dziś mija termin na określenie w systemie IRZ przezn...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Aleksander Dargiewicz, Prezes KRAJOWEGO ZWIĄZKU PRACODAWCÓW – PRODUCENTÓW TRZODY...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę