Spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z producentami trzody chlewnej

25 lutego 2008
W piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami producentów trzody chlewnej. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele rolniczych organizacji branżowych i związków zawodowych.
W spotkaniu wzięli również udział: podsekretarz stanu Artur Ławniczak, dyrektor Departamentu Rynków Rolnych Waldemar Guba, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Wojciech Wojtyra oraz przedstawiciele Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych.
Podczas spotkania poruszono szereg istotnych z punktu widzenia produkcji żywca wieprzowego problemów. Skupiono się na problemach związanych ze stosowaniem pasz z surowców modyfikowanych genetycznie (GMO), opłacalności produkcji oraz konkurencyjności polskiej wieprzowiny na rynku europejskim.
Poruszono również problemy promocji polskiej wieprzowiny, oznaczania oraz kontroli jakości surowca wykorzystywanego w zakładach przetwórstwa mięsa.
Zarówno przedstawiciele rolników, jak i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyrazili wolę dalszych rozmów zmierzających do poprawy krytycznej sytuacji na rynku wieprzowiny w Polsce.


POWIĄZANE

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o pr...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nową formę pomocy fi...

Krajowa Rada Izb Rolniczych pozytywnie odniosła się do projektu rozporządzenia m...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę