Ukraina chce odwołać embargo na polskie mięso

14 września 2006

- Nikt nie zamierza hamować, czy opóźniać tego procesu. Mamy nadzieję, że ostateczne uzgodnienia w sprawie zniesienia zakazu sprowadzania mięsa z Polski na Ukrainę zapadną w czwartek twierdzi rzecznik głównego lekarza weterynarii Ukrainy, Anatolij Osadczy

W czwartek do Kijowa przybywa z Polski nasz główny lekarz weterynarii, Krzysztof Jażdżewski. Według Osadczego tematem jego rozmów będzie ustalenie listy polskich przedsiębiorstw, które będą eksportować mięso na Ukrainę, oraz kwestia przeprowadzenia w nich odpowiednich inspekcji.

- Jak tylko uzgodnimy tę listę, zakaz zostanie cofnięty - oznajmił Osadczy.

- Embargo powinno zostać zniesione około 20 października. Nieoficjalnie wiadomo, że premier (Ukrainy) Wiktor Janukowycz, po wizycie w Polsce zlecił rozwiązanie tego problemu, dając ukraińskim władzom weterynaryjnym czas właśnie do 20 października - powiedział radca handlowy w ambasadzie RP w Kijowie, Mikołaj Oniszczuk.

Czasowy zakaz importu mięsa i wyrobów mięsnych z Polski Ukraina wprowadziła 26 marca. Powodem był - według strony ukraińskiej - przywóz mięsa bez dokumentów weterynaryjnych. Ukraińcy zarzucili Polakom, że nie kontrolują przewozu mięsa do ich kraju.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Mięso w 100 gramach dostarcza 18% energii oraz 25% wysokiej jakości białka spoży...

Według danych FAO/OECD światowa produkcja mięsa w 2021 roku wzrosła o 5 proc. do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę