Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

WIR apeluje do premiera

15 stycznia 2008
Po zapoznaniu się z projektem ustawy budżetowej na 2008 rok zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej zwrócił się apelem do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska  o podjęcie  działań, które umożliwią w 2008 roku zrealizowanie programu zwalczania choroby Aujeszky'ego do końca bieżącego roku. Według  bowiem informacji uzyskanych wcześniej od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2008 roku przewidziany był do realizacji program zwalczania choroby Aujeszky'ego.
Resort rolnictwa zapowiedział też zabezpieczenie środków budżetowych na ten cel .
- Okazuje się jednak, że projekt ustawy budżetowej na 2008 rok nie przewiduje środków skierowanych bezpośrednio na realizację programu. Fakt ten wzbudza nasze głębokie zaniepokojenie, gdyż niezrealizowanie, bądź odsuwanie w czasie rozwiązania tego istotnego dla producentów żywca wieprzowego problemu może na kolejne lata wyłączyć polskich producentów zarówno z rynku europejskiego, jak i światowego. Tymczasem Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej zakłada rychłe wprowadzenie zasady cross-compliance - współzależności produkcji żywności z zasadami ochrony środowiska, identyfikacji, zdrowotności i dobrostanu zwierząt – mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej .
Dlatego też zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej wystosował do premiera specjalny list w , którym wzywa go do podjęcia wszelkich działań, dzięki którym w budżecie państwa znajdą się środki finansowe przeznaczone na realizacje programu zwalczania tej groźnej choroby zwierząt.POWIĄZANE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w „Ogólnop...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wobec licznych wnios...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas IV posie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę