WIR apeluje do premiera

15 stycznia 2008
Po zapoznaniu się z projektem ustawy budżetowej na 2008 rok zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej zwrócił się apelem do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska  o podjęcie  działań, które umożliwią w 2008 roku zrealizowanie programu zwalczania choroby Aujeszky'ego do końca bieżącego roku. Według  bowiem informacji uzyskanych wcześniej od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2008 roku przewidziany był do realizacji program zwalczania choroby Aujeszky'ego.
Resort rolnictwa zapowiedział też zabezpieczenie środków budżetowych na ten cel .
- Okazuje się jednak, że projekt ustawy budżetowej na 2008 rok nie przewiduje środków skierowanych bezpośrednio na realizację programu. Fakt ten wzbudza nasze głębokie zaniepokojenie, gdyż niezrealizowanie, bądź odsuwanie w czasie rozwiązania tego istotnego dla producentów żywca wieprzowego problemu może na kolejne lata wyłączyć polskich producentów zarówno z rynku europejskiego, jak i światowego. Tymczasem Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej zakłada rychłe wprowadzenie zasady cross-compliance - współzależności produkcji żywności z zasadami ochrony środowiska, identyfikacji, zdrowotności i dobrostanu zwierząt – mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej .
Dlatego też zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej wystosował do premiera specjalny list w , którym wzywa go do podjęcia wszelkich działań, dzięki którym w budżecie państwa znajdą się środki finansowe przeznaczone na realizacje programu zwalczania tej groźnej choroby zwierząt.POWIĄZANE

Ministerstwo rolnictwa Chin potwierdziło w piątek wykrycie pierwszego ogniska af...

Sytuacja w hodowli trzody chlewnej jest zła - mówili rolnicy uczestniczący w czw...

Kalifornijczycy przy okazji wyborów 6 listopada zagłosują w referendum na temat ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę