aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Z inicjatywy KRIR

9 stycznia 2008
W związku z napływającymi z całej Polski  do Krajowej Rady Izb Rolniczych  sygnałami  o   problemach z  utylizacją i odbiorem z gospodarstw rolnych padłych zwierząt, zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych 8 stycznia w swojej siedzibie przy ulicy Wspólnej 30 w Warszawie zorganizował  spotkanie w którym uczestniczyli  przedstawiciele AR i MR , resortu rolnictwa , samorządu rolniczego oraz firm zajmujących się utylizacją .
Zarząd KRIR w rozmowach reprezentował Andrzej Górczyński, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.
Jak udało się nam dowiedzieć w trakcie spotkania przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  poinformowali , że 7 stycznia zostały zatwierdzone przez ministra Sawickiego zasady na jakich będą zawierane umowy z podmiotami utylizacyjnymi. Zasady te zostały przekazane pocztą elektroniczną do zainteresowanych firm utylizacyjnych .Natomiast zakłady utylizacyjne do 11 stycznia br. mają Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  przedstawić ceny za wykonywane usługi.
-W przypadku złożenia kilku ofert dotyczących tego samego województwa, ARiMR zawrze umowy z tymi zakładami przetwórczymi lub spalarniami, które zobowiążą się do zastosowania najniższych cen za wykonanie powyższych usług.  Wszystko jest w rękach zakładów i przetwórców utylizacyjnych. ARiMR czeka na oferty. Ważną i jedyną w zasadzie potrzebną informacją dziś dla rolników jest taka, że ARiMR będzie dopłacać do utylizacji padłych zwierząt z budżetu krajowego. Kwota pomocy będzie przyznawana od 1 stycznia bieżącego roku  – mówi Radosław Iwański , rzecznik prasowy AR i MR.
Wkrótce więc problem utylizacyjny powinien zostać rozwiązany ,szczególnie, że wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali jak najszybszego unormowania spraw związanych z kosztami utylizacji zwłok zwierzęcych ponoszonych przez rolników.

 


POWIĄZANE

Dobrze utrzymana, produktywna krowa powinna cielić się co roku. Oznacza to, że z...

- Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę