aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Z myślą o hodowcach

5 listopada 2007
W okresie  od 15 października do 29 lutego 2008 roku na terenie województwa łódzkiego organizowany jest   przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego cykl szkoleń dla rolników w ramach projektu  „Szkolenia dla rolników z zakresu nowoczesnego chowu bydła mięsnego, trzody chlewnej, bydła mlecznego, owiec i drobiu na terenie województwa łódzkiego”.

 Celem projektu jest podwyższenie poziomu wiedzy i umiejętności rolników z terenu województwa łódzkiego w formie jednodniowych szkoleń z zakresu nowoczesnego bydła mięsnego, trzody chlewnej, bydła mlecznego, owiec i drobiu.
 - Projekt został ogłoszony i zakontraktowany przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA) w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006” (Działanie 1.3 „Szkolenia”) z konsorcjum ABC Poland Sp. z o.o. i Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (IBMER) będącym wykonawcą powyższego projektu. Oferowane w ramach projektu szkolenia mają na celu zapoznanie ich uczestników z nowoczesnymi metodami chowu bydła mięsnego, rasami bydła mięsnego, organizacją i efektywnością produkcji oraz funkcjonowaniem grup producentów bydła mięsnego. Przewidujemy także prezentacje zagadnień dotyczących chowu  trzody chlewnej, bydła mlecznego, owiec i drobiu w zakresie doboru ras do chowu, zasad żywienia poszczególnych gatunków zwierząt, wymagań jakościowych, warunków utrzymania danego gatunku – mówi Artur Ławniczak , dyrektor Biura Izby Rolniczej województwa Łódzkiego.

 


POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Dobrostan zwierząt to wspólna sprawa. Wszyscy mamy wpływ na to, jak żyją zwierzę...

W 2023 r. pogłowie bydła i produkcja wołowiny na Ukrainie utrzymywały się w tren...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę