Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Złodzieje na łąkach

4 września 2003

W Klaskawie (woj. kujawsko-pomorskie) od trzech lat ginie bydło. Gospodarze klną, bo krowa w Klaskawie jest świętością. Z łąk inaczej nie da się wyżyć.

Tydzień temu Jakubowskim zginęła młoda krowa, wcześniej dorodny byk. Nie mają wątpliwości, że w Klaskawie lub w sąsiednich miejscowościach niebawem zginie kolejna krowa. 

Złoty interes 
W tym roku z łąk zginęło pięć zwierząt. Kradzież krów to złoty interes – mówią rozmówcy "Pomorskiej".–  Zawsze gdzieś da się je odstawić, a przy tym nic nie grozi, bo policja na gorącym uczynku nie złapie. 
Dopiero co ukradli nam ładną, młodą krowę – mówi Andrzej Jakubowski. – Jak tak dalej pójdzie, to swój złodziejski nos wścibią nawet do obory. 

Za co do szkoły 
Stratę zwierząt Jakubowskim ciężko odżałować. Rodzina utrzymuje się wyłącznie z chowu bydła. Teraz zostało im osiem sztuk i by ich nie stracić, codziennie eskortują zwierzęta na łąkę i do obory. Nie może być tak, że krowy dalej będą ginąć – denerwuje się Jakubowski. – Przecież ja nie mam dzieci do szkoły za co posłać

Tylko na koziołki? 
Jeden z miejscowych widział przy bagnach wieczorem lublina, w nim kilku mężczyzn. Dziwnie się zachowywali – mówi. – A policja nam powiedziała, że to pewnie myśliwi, którzy tu na koziołki polowali. 
W Klaskawie już się nie łudzą, że policja schwyta złodziei bydła. Szajka działa na czerskich łąkach od kilku lat. Teraz są w Klaskawie. 
Czekamy na wszelkie sygnały od mieszkańców – mówi zastępca komendanta policji w Czersku Adam Warnke. – Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, to bardzo prosimy o kontakt


POWIĄZANE

Na początku września w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina ...

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europe...

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę