DIETA DLA MÓZGU

16 lutego 2016
DIETA DLA MÓZGU

To właśnie owoce w pracy niezmiernie przyczyniają się do efektywnego funkcjonowania naszego mózgu przez większość dnia. Ten fakt potwierdza nowa Piramida Żywienia i Aktywności Fizycznej, w której warzywa i owoce awansowały na drugie miejsce. Kuszące słodkie bułeczki, ciastka, słone przekąski – po nie sięgamy najczęściej. To z kolei przyczynia się do osłabienia naszej koncentracji, rozdrażnienia, senności i braku logicznego myślenia. Jak więc poprawić naszą dietę w pracy?

 

Najważniejsze – dobre nawyki

Po pierwsze staraj się jeść  5 posiłków dziennie i o stałych porach. Oczywiście jest to trudne, szczególnie w pracy, kiedy towarzyszy nam pośpiech i stres. Jednak warto pamiętać, że kiedy zdarzy się przegapić porę posiłku należy go nadrobić  – zjeść później. Po drugie, wskazany jest umiar – zbytnie obciążenie żołądka, a także długie godziny bez jedzenia powodują spadek koncentracji o 20% oraz senność i rozdrażnienie. Cały sekret polega na tym, żeby utrzymać poziom energii i węglowodanów, a co za tym idzie, prawidłową pracę naszego mózgu.

 

Zdrowe wspomaganie

Po trzecie i najważniejsze zadbaj o to, by dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych witamin. Dlatego też zastąp wysokokaloryczną drożdżówkę lub batonika zdrową przekąską. Idealnym zamiennikiem jest kosz owoców i warzyw. Chrupanie warzyw i owoców dostarczy nam tyle samo przyjemności, a dla tych, którym to nie wystarczy, polecamy dodatkowo oblać je jogurtem naturalnym, połączyć z granolą czy gorzką czekoladą.  To idealne paliwo dla naszych neuronów, których zadaniem jest odpowiednio przewodzić impulsy nerwowe. Zapobiegaj niedoborom witamin – korzystaj z sezonowych produktów. Pamiętaj również  o dostarczaniu organizmowi naturalnych soków i wody. 82% mózgu to woda – to właśnie od niej zależy szybkość, a przede wszystkim jakość naszego myślenia.

Nie od dziś wiadomo, że na pamięć i koncentrację wpływają nie tylko geny, ale także to, co każdego dnia ląduj na naszych talerzach. Nie trzeba wiele, by zadbać o siebie w pracy. Wystarczą owoce i warzywa, a w pakiecie dostaniesz jeszcze lepsze samopoczucie i zgrabną sylwetkę.

Więcej informacji znajdziesz na: www.takeafruit.pl

 

***

Źródło:
Take a fruit
www.takeafruit.pl

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Owoce ze śródleśnych sadów w Bieszczadach - głównie w nadleśnictwach Cisna, Koma...

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysłało do Sudanu 10 ton specjalistycznej...

Klebsiella pneumoniae New Delhi to bakteria, która ma wyjątkową zdolność do uodp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę