aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

John Deere z nowymi dużymi prasami kostkującymi

16 października 2019
John Deere z nowymi dużymi prasami kostkującymi

Amerykański producent wprowadza do oferty trzy nowe modele dużych pras kostkujących: L624 (70 x 120 cm), L633 (90 x 80 cm) i L634 (90 x 120 cm). Będą one dostępne w sezonie 2020 i zastąpią serię L1500. Nowe maszyny cechują się większą wydajnością, bezpieczeństwem, a także niższymi kosztami eksploatacji.

Sprawne przeprowadzenie żniw czy ścięcie roślin paszowych to jedno, a drugie – ekspresowe zebranie pozostawionego na polu materiału. Z powodu krótkich okien zbioru rolnicy szukają rozwiązań, które będą cechować się niezawodnością, optymalną wydajnością i przy tym zapewnią większą masę beli, co przyspieszy zbiór. Nowe prasy kostkujące John Deere serii L600 zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności o 15 proc. i masy beli o 5 proc.

Operator odciążony dzięki automatyce

Maszyny z serii L600 są w pełni kompatybilne z systemem ISOBUS, co pozwala operatorowi regulować i kontrolować różne ustawienia za pomocą wszystkich dostępnych wyświetlaczy. Co więcej, za pomocą wyświetlacza ISOBUS można sterować z kabiny nowo zaprojektowanym układem noży i wybrać opcje o liczbie odpowiednio: 0, 11, 12 lub 23 noży.

– To ważne udogodnienie dla operatora, który nie musi wychodzić z kabiny, aby wybrać różne grupy noży, tym samym kontynuując pracę bez żadnych ograniczeń. To rozwiązanie wpisuje się w nasze wysokie standardy dbania komfort operatorów w maszynach rolniczych – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Aby skuteczniej monitorować warunki zbioru, John Deere wprowadził również ulepszenia czujnika wilgotności maszyny. Nowy czujnik ma teraz szerszy zakres pomiarowy od 9 do 40 proc., zamiast (11-34 w poprzednich modelach).

Nowa konstrukcja to większe bezpieczeństwo i wydajność

Zmianie ulega także konstrukcja prasy, której kluczowe elementy zostały wzmocnione i zoptymalizowane, aby zapewnić obiecaną do 15 proc. wyższą wydajność i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Nowo zaprojektowane modele L624 i L634 wykorzystują koło zamachowe o masie 468 kg, które dodatkowo jest o 64 proc. cięższe niż w poprzednich maszynach.

Dotychczasowe opcje rotora, czyli RotoFlow HC i MaxiCut HC z 23 nożami, pozostaną na stałym wyposażeniu pras. Średnica rotora w opcji RotoFlow HD została zwiększona o 25 proc. Ta jednostka, dostępna w modelach L624 i L634, dodatkowo poprawia pobieranie plonów i zmniejsza ryzyko zatorów. Nowe prasy mają także o 13 proc. większe rolki podające, a wszystkie maszyny z rotorem RotoFlow są opcjonalnie dostępne z odpornymi na zużycie zębami ze stali Hardox.

Nowe prasy kostkujące John Deere z serii L600 będą oferowane standardowo z podbieraczami o szerokości 2,3 m wyposażonymi w stalowe zęby zgrabiające o szerokości 10 mm. Wszystkie modele produkują bele o długościach od 60 do 300 cm. Prasy posiadają również nowe zoptymalizowane aktualizacje oprogramowania i można je dostosować, aby maszyny były jeszcze bardziej wydajne.

Już w przyszłym sezonie

Nowe maszyny będą dostępne w sezonie 2020.

– Zakup nowej maszyny, np. prasy może być dla rolnika sporym wydatkiem, stąd warto skorzystać ze wsparcia, jakie często oferują producenci. Rozłożenie płatności na okres aż do pięciu lat w ratach 0 proc. pozwala zachować płynność finansową gospodarstwa, a jednocześnie unowocześnić park maszynowy, co ma wspływ zarówno na komfort, jak i skuteczność pracy – dodaje Paulina Anikowska z John Deere Financial.


POWIĄZANE

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...

Wobec pojawienia się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących oceny dział...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę