John Deere z nowymi dużymi prasami kostkującymi

16 października 2019
John Deere z nowymi dużymi prasami kostkującymi

Amerykański producent wprowadza do oferty trzy nowe modele dużych pras kostkujących: L624 (70 x 120 cm), L633 (90 x 80 cm) i L634 (90 x 120 cm). Będą one dostępne w sezonie 2020 i zastąpią serię L1500. Nowe maszyny cechują się większą wydajnością, bezpieczeństwem, a także niższymi kosztami eksploatacji.

Sprawne przeprowadzenie żniw czy ścięcie roślin paszowych to jedno, a drugie – ekspresowe zebranie pozostawionego na polu materiału. Z powodu krótkich okien zbioru rolnicy szukają rozwiązań, które będą cechować się niezawodnością, optymalną wydajnością i przy tym zapewnią większą masę beli, co przyspieszy zbiór. Nowe prasy kostkujące John Deere serii L600 zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności o 15 proc. i masy beli o 5 proc.

Operator odciążony dzięki automatyce

Maszyny z serii L600 są w pełni kompatybilne z systemem ISOBUS, co pozwala operatorowi regulować i kontrolować różne ustawienia za pomocą wszystkich dostępnych wyświetlaczy. Co więcej, za pomocą wyświetlacza ISOBUS można sterować z kabiny nowo zaprojektowanym układem noży i wybrać opcje o liczbie odpowiednio: 0, 11, 12 lub 23 noży.

– To ważne udogodnienie dla operatora, który nie musi wychodzić z kabiny, aby wybrać różne grupy noży, tym samym kontynuując pracę bez żadnych ograniczeń. To rozwiązanie wpisuje się w nasze wysokie standardy dbania komfort operatorów w maszynach rolniczych – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Aby skuteczniej monitorować warunki zbioru, John Deere wprowadził również ulepszenia czujnika wilgotności maszyny. Nowy czujnik ma teraz szerszy zakres pomiarowy od 9 do 40 proc., zamiast (11-34 w poprzednich modelach).

Nowa konstrukcja to większe bezpieczeństwo i wydajność

Zmianie ulega także konstrukcja prasy, której kluczowe elementy zostały wzmocnione i zoptymalizowane, aby zapewnić obiecaną do 15 proc. wyższą wydajność i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Nowo zaprojektowane modele L624 i L634 wykorzystują koło zamachowe o masie 468 kg, które dodatkowo jest o 64 proc. cięższe niż w poprzednich maszynach.

Dotychczasowe opcje rotora, czyli RotoFlow HC i MaxiCut HC z 23 nożami, pozostaną na stałym wyposażeniu pras. Średnica rotora w opcji RotoFlow HD została zwiększona o 25 proc. Ta jednostka, dostępna w modelach L624 i L634, dodatkowo poprawia pobieranie plonów i zmniejsza ryzyko zatorów. Nowe prasy mają także o 13 proc. większe rolki podające, a wszystkie maszyny z rotorem RotoFlow są opcjonalnie dostępne z odpornymi na zużycie zębami ze stali Hardox.

Nowe prasy kostkujące John Deere z serii L600 będą oferowane standardowo z podbieraczami o szerokości 2,3 m wyposażonymi w stalowe zęby zgrabiające o szerokości 10 mm. Wszystkie modele produkują bele o długościach od 60 do 300 cm. Prasy posiadają również nowe zoptymalizowane aktualizacje oprogramowania i można je dostosować, aby maszyny były jeszcze bardziej wydajne.

Już w przyszłym sezonie

Nowe maszyny będą dostępne w sezonie 2020.

– Zakup nowej maszyny, np. prasy może być dla rolnika sporym wydatkiem, stąd warto skorzystać ze wsparcia, jakie często oferują producenci. Rozłożenie płatności na okres aż do pięciu lat w ratach 0 proc. pozwala zachować płynność finansową gospodarstwa, a jednocześnie unowocześnić park maszynowy, co ma wspływ zarówno na komfort, jak i skuteczność pracy – dodaje Paulina Anikowska z John Deere Financial.


POWIĄZANE

Zakłady New Holland w Płocku i Kutnie z sukcesem wznowiły produkcję po czasowym ...

Niezależnie od sytuacji panującej w kraju i za granicą, maj jest miesiącem, któr...

Tegoroczny sezon traw okazał się wyjątkowo wymagający. Dlatego też dla skuteczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę