informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Brakuje części zamiennych

21 czerwca 2002

Zdaniem rolników na polskim rynku brakuje oryginalnych części zamiennych do maszyn rolniczych. Taka sytuacja powoduje, że aby zakupiona maszyna nie stała się jednorazówką rolnicy często decydują się na zakup podróbek. 

Rolnicy zdają sobie sprawę z tego, iż podrobione części są często dużo gorszej jakości i mogą stać się przyczyną wypadku przy pracy. Jednak jak sami mówią – Jesteśmy w kropce. Bez podróbek maszyny by stały. Zdaniem rolników dużym zakładom zależy tylko na sprzedaży gotowej maszyny, a o częściach zamiennych zapominają, bo im jest tak wygodniej. Co prawda produkcja części nie przynosi zakładom zbyt wielkich zysków, jednak powinny pamiętać o tym, że rolnik, który zdecydował się na zakup np. ciągnika nieprędko postanowi kupić kolejną maszynę. Zwłaszcza, że większość takich zakupów robi na kredyt. Dlatego części powinny być łatwo dostępne w regionalnych magazynach.

Odmiennego zdania są sami producenci. W opinii przedstawicieli Ursusa, jednego z największych producentów ciągników w kraju, części zamiennych nie brakuje. Twierdzą, iż problem z podróbkami polega na tym, że dystrybutorzy części zamiennych zamiast zaopatrywać się w towar u legalnych producentów, decydują się na zakup części od producentów podróbek. Części takie są znacznie tańsze, więc dystrybutor może zarobić więcej sprzedając towar odbiorcom taniej. Ursus postanowił ukrócić ten proceder, dlatego o podrobionych częściach i miejscach gdzie są sprzedawane będzie powiadamiał policję i prokuraturę.


POWIĄZANE

Zanim prasa wyjedzie do pracy w polu, koniecznie trzeba szczegółowo sprawdzić je...

MOLINE, Illinois — Firma Deere & Company ogłosiła, że jej Rada Dyrektorów wybrał...

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej. Tegoroczne eliminacje do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę