informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dopłaty do paliwa w grudniu

11 stycznia 2006

Dopiero w grudniu rolnicy mogą liczyć na wypłatę dopłat do paliwa rolniczego. Jest jeszcze jeden problem. Ustawa ma wejść w życie 1 kwietnia. Ale na tę formę pomocy musi zgodzić się Bruksela, która jeszcze tego nie zrobiła.

W ministerstwie rolnictwa powstał już projekt ustawy, który został przesłany do Rady Ministrów. Wynika z niego, że rolnik zainteresowany zwrotem części akcyzy zawartej w oleju napędowym musi złożyć w urzędzie gminy odpowiedni wniosek wraz z fakturami za paliwo. Wysokość rekompensaty będzie zależeć od wielkości gospodarstwa. Wszystko wskazuje na to, że za jeden hektar właściciel otrzyma 45 złotych.

Wyjątkowy będzie tu 2006 rok. Ponieważ ustawa ma wejść w życie 1 kwietnia rolnicy otrzymają pieniądze tylko raz i to dopiero w grudniu. Cały plan może jednak nie wypalić jeżeli przykrą niespodziankę sprawi nam Bruksela. Paliwo rolniczo jest bowiem taką formą pomocy państwa, na którą Bruksela musi wyrazić zgodę.

Tańsze paliwo do produkcji obowiązuje w kilku krajach Unii Europejskiej. W Polsce do 2004 roku funkcjonował system bonów paliwowych. Zlikwidowano je tuż przed wejściem do Unii.


POWIĄZANE

Zwiększenie szans uczniów na rynku pracy, codzienne obcowanie z innowacyjnymi ma...

Doskonale radzi sobie w gospodarstwie i efektywnie wykorzystuje nowoczesne techn...

Niemal 60-letnia tradycja, 8 500 ha ziemi przeznaczonej pod uprawę, 9 000 sztuk ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę