aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Festiwal mocy i wydajności na targach Agritechnica 2015: Innowacyjna, doskonała technika marki STEYR opracowana z myślą o rolnictwie, leśnictwie i gospodarce komunalnej.

13 listopada 2015
STEYR Terrus CVT: Nowy okręt flagowy / STEYR CVT 2015 Evolution: Siedem modeli o mocy znamionowej od 150 do 240 KM, spełniających wymogi norm emisji etapu IV / Kompakt Multicontroller: Innowacje i modernizacje zapewniające jeszcze większą wszechstronność / Ramy zabezpieczające do zastosowań w leśnictwie i gospodarce komunalnej: Rozwiązania dla systemów Profis / S-Tech: Precyzja, wydajność i łatwość obsługi.


St. Valentin/Hanower, 12.11.2015

Na tegorocznych targach Agritechnica kultowa marka Steyr zaprezentuje się z najmocniejszą i najbardziej przekonującą ofertą w całej swojej historii. "Czerwono-białe ciągniki Steyr do prac rolnych zasłużenie cieszą się opinią doskonałej marki. Doskonale sprawdzają się również, jeżeli chodzi o zastosowania w leśnictwie i gospodarce komunalnej. Rozwój tej niegdyś czysto austriackiej, tradycyjnej marki, dzisiaj postrzeganej jako międzynarodowa, czołowa europejska marka, wyraźnie dowodzi, że nasze maszyny i produkty trafiają w oczekiwania klientów. Dlatego bardzo nas cieszy, że w tym roku uda nam się dodatkowo poszerzyć naszą gamę modeli o ciągnik Terrus CVT: to innowacyjny ciągnik opracowany i zrealizowany po starannym wsłuchaniu się w życzenia naszych klientów w Europie" - oświadczył Andreas Klauser, Prezes firmy Steyr.

Steyr Terrus CVT: Nowy okręt flagowy
Terrus CVT miał być w równym stopniu kompaktowy, wszechstronny i o dużej mocy - i dokładnie taki jest. Nowa seria licząca sobie dwa modele o mocy  znamionowej 270 i 300 KM stanowi jasną odpowiedź na wymagania rolników w Europie, do których wysłaliśmy szczegółowe ankiety w ramach badania opinii. Wyposażona w silniki NEF o poj. 6,7 l wyprodukowane przez firmę FPT Industrial i oparte na opatentowanej technologii oczyszczania spalin Hi-eSCR seria charakteryzuje się zwrotnością, wszechstronnością i dużą mocą w połączeniu z niewielkim zużyciem paliwa, ponadto bez konieczności montowania dodatkowych elementów, takich jak filtr cząstek stałych i układ recyrkulacji spalin -  spełnia wymogi norm emisji (etap IV). „Wydajność ciągnika Terrus CVT została właśnie potwierdzona imponującym wynikiem 249 g/kWh w teście PowerMix przeprowadzonym przez niezależnego audytora DLG, podkreśla kierownik ds. marketingu produktów Dan Stuart.

Wyjątkowo korzystny stosunek mocy do masy, duża ładowność, różnorodne opcje obciążeń, montowane seryjnie tylne wały odbioru mocy obsługujące cztery prędkości oraz dostępne na życzenie przednie wały odbioru mocy obsługujące dwie prędkości to zaledwie kilka mocnych puntów ciągnika Terrus CVT. Nowa przekładnia bezstopniowa z czterema biegami zapewnia maksymalną siłę pociągową i optymalne wykorzystanie mocy silnika - dzięki czemu maszyna skutecznie sobie radzi ze wszystkimi wyzwaniami, na jakie napotyka podczas pracy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nowa kabina ciągnika Terrus CVT stanowi ergonomiczne, przemyślane, komfortowe i przestronne środowisko robocze, wpisujące się w wizerunek marki "Premium", jaką jest Steyr.

STEYR CVT 2015 Evolution (Etap IV): Wydajny i przyjazny dla środowiska
Silniki i technologia oczyszczania spalin opracowane przez firmę FPT Industrial w ciągnikach Steyr - to najlepszy możliwy pakiet dla klientów. Do elementów wyposażenia serii CVT 2015 Evolution należą oprócz dostępnej teraz również w biegach wstecznych (zastosowania specjalne) opcji Power Boost, zmodernizowanej kabiny z nowymi wariantami fotela kierowcy i nową, jednoczęściową szybą przednią, również nowy system zarządzania skrętem na uwrociach Easy Tronic, rekonfigurowalne elektro-hydrauliczne sterowanie zaworami sterującymi oraz dalsze opcje, takie jak szerokie ramy ładowacza czołowego, wysoko zamontowane reflektory, jak również pakiety oświetleniowe ze światłami roboczymi LED i HID.

"Ale nie tylko sama moc stanowi o tym, że praca z ciągnikiem Steyr CVT jest prawdziwą przyjemnością. Ciągniki te, dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa, charakteryzują się wyjątkowo wydajną i "czystą" pracą. Oferują one naszym klientom optymalne połączenie wysokiej mocy i niskich kosztów eksploatacyjnych. I nie zapominajmy o jeszcze jednej istotnej zalecie: Zarówno właściciel, jak i kierowca doskonale wiedzą, że w przypadku tych i innych modeli Steyr cieszyć się mogą długimi odstępami pomiędzy przeglądami serwisowymi, sięgającymi 600 godzin roboczych" - podkreśla kierownik ds. marketingu produktów Dan Stuart.

Steyr Kompakt Multicontroller: Wszechstronny - teraz potrafi jeszcze więcej!
Teraz praca z różnymi modelami ciągników Steyr jest jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa: Znana już z serii Multi dźwignia Multicontroller, oparta na sprawdzonym rozwiązaniu konstrukcyjnym i optymalnym rozmieszczeniu elementów sterowniczych, teraz została wprowadzona również w ciągnikach Steyr Kompakt o mocy od 75 do 115 KM. "Wielofunkcyjna dźwignia stanowi czynnik wyróżniający w tym segmencie ciągników", podkreśla Sławomir Zaremba, kierownik ds. marketingu produktów w firmie Steyr. Dzięki rozwiązaniom takim jak Powerclutch, Powershift oraz elementom do obsługi przedniego i tylnego układu hydraulicznego dźwignia Multicontroller, za pomocą której obsługiwany jest również dostępny jako opcja elektronicznie sterowany przedni układ zawieszenia, znacznie ułatwia codzienną pracę.

W przypadku elektronicznie sterowanego przedniego układu zawieszenia czujnik urządzeń obsługiwanych przez przedni układ hydrauliczny rejestruje wywieranym na nierówne podłoże rejestruje nacisk na glebę na nierównym terenie, automatycznie podnosi i opuszcza podłączone narzędzia i utrzymuje stałe ciśnienie. Przekłada się to   - na przykład podczas koszenia - na wyższą jakość trawy, o niższej ilości gleby w kiszonce. Dodatkowo regulowany nacisk zapewnia większe bezpieczeństwo pracy, chroni podłączone narzędzie i gwarantuje lepszą sterowność ciągnika na zboczach.

Ramy opracowane z myślą o pracach leśnych 2.0: Kompleksowa koncepcja ochrony osób i maszyny
Na targach Agritechnica 2015 Steyr zaprezentuje również dla serii Kompakt uszytą na miarę "odzież ochronną" do zastosowań w leśnictwie. Zastosowano w nim ramę opartą na konstrukcji 4-kolumnowej, która sprawdziła się już w modelach Steyr Multi. Wyposażenie ochronne przeznaczone do prac leśnych można zamówić w fabryce, a dzięki konstrukcji dostosowanej do indywidualnych wymagań zapewnia ono maksymalne bezpieczeństwo osób i maszyny.

Trzy etapy rozbudowy umożliwiają każdorazowe dostosowanie nowych ram do prac leśnych do warunków roboczych. Masywna płyta dolna w wersji podstawowej chroni silnik, przekładnię, oś tylną i zbiornik paliwa. Drugi moduł obejmuje boczne płyty, które skutecznie osłaniają silnik oraz narzędzia napędzane hydraulicznie podczas prac w lesie również po bokach. Maksymalne bezpieczeństwo kierowcy i skuteczną ochronę kabiny gwarantuje natomiast trzeci moduł, czyli rama do prac leśnych oparta na modelu czterokolumnowym ze wzmocnionymi punktami podnoszenia.

STEYR CVT T4B z nową strukturą dostosowaną do prac komunalnych: Jeden dla wszystkich!
Nowy model z ramami przeznaczonymi do prac komunalnych, z EURO III System Adapter, który po raz pierwszy zaprezentowany zostanie na targach Agritechnica 205, oparty jest na stabilnej, a tym samym jeszcze efektywniejszej konstrukcji. "EURO III" oznacza wielkość płyty konstrukcyjnej, "system" - różne warianty wyposażenia, takie jak trzy różne długości, zaś "adapter" - zintegrowany interfejs umożliwiający montaż narzędzi powszechnie stosowanych do prac komunalnych, optymalnie dostosowany do ciągnika.

Zaprezentowany na targach Agritechnica ciągnik Steyr CVT T4B z silnikiem opartym na technologii Hi-eSCR, jako uniwersalny model z nowymi ramami do prac komunalnych, wyznacza nowe standardy, jeżeli chodzi o wydajność prac w tym sektorze. "Ten ciągnik o dużej mocy poszerza naszą obszerną ofertę opracowaną z myślą o zastosowaniach komunalnych, obejmującą maszyny o mocy od 58 do 240 KM. Oferuje ona gminom i pracownikom komunalnym wyjątkowo wydajny i kompleksowy pakiet, wyróżniający się wysoką wartością i maksymalnymi korzyściami“, oświadczył David Schimpelsberger, kierownik ds. produktów ' odpowiedzialny za maszyny do zastosowań komunalnych i leśnych.

S-Tech 700: Znacznie większe możliwości

Możliwość łączenia w sieć, wymiana danych oraz elastyczne, ogólnorynkowe rozwiązania nabierają coraz większego znaczenia w rolnictwie precyzyjnym. Aby umożliwić zastosowanie systemu S-Tech opracowanego przez markę Steyr również w produktach innych marek i starszych modelach, aktualnie w połączeniu z nowym, uniwersalnym silnikiem wspomagania układu kierowniczego ElectriSteer i aktualnym monitorem S-Tech dostępny jest precyzyjny system automatycznego prowadzenia, który można łatwo zamontować w ramach modernizacji bez konieczności modyfikacji kolumny kierowniczej i kierownicy i stosować zamiennie w różnych maszynach; stanowi to istotną dodatkową korzyść dla klientów.

"Kolejną cechą charakterystyczną tego wyświetlacza jest kompatybilność z ISO XML i możliwość przetwarzania w monitorach S-Tech 700 również danych w formacie Shape File" - objaśnia Ulrich Sommer, S-Tech Specialist w firmie Steyr. "Ponadto, dzięki nowemu systemowi automatycznego prowadzenia S-Guide™ teraz możliwe jest objeżdżanie uwroci zgodnie z ich rzeczywistymi konturami, bez znanego do tej pory systemowego "zaokrąglania" rogów pola. Zapewnia to maksymalną precyzję i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Ponadto: fakt, że w nowych wyświetlaczach pasma jazdy z rzędami są na przykład oznaczone kolorystycznie lub poszczególnym ekranom roboczym można nadać indywidualne określenia, stanowi dowód na to, że oferowanie rozwiązań łatwych w obsłudze odgrywa dla nas dość istotną rolę" - podkreśla Sommer.


***

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat ciągników STEYR zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.steyr-traktoren.com

Marka STEYR od ponad 60 lat jest synonimem najdoskonalszych technologii rodem z Austrii i specjalizuje się w produkcji ciągników najwyższej jakości, odznaczających się doskonałym komfortem użytkowania oraz wysoką wartością. Obszerna gama modeli STEYR przekonuje do siebie klientów innowacjami technicznymi oraz rozwiązaniami zorientowanymi na użytkownika. Gwarantuje to najwyższą produktywność i opłacalność w zastosowaniach rolnych, leśnych i komunalnych. Sieć autoryzowanych salonów sprzedaży STEYR zapewnia klientom optymalną opiekę na miejscu.

STEYR jest marką należącą do CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie produkcji dóbr inwestycyjnych, notowanego na nowojorskiej giełdzie (NYSE: CNHI) oraz na elektronicznym rynku papierów wartościowych giełdy włoskiej (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH Industrial można znaleźć na stronie internetowej www.cnhindustrial.com.

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę