aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gra Farming Simulator 2015 okiem eksperta ds. technologii rolniczych - Tomasz Wieja New Holland

24 listopada 2014
„Zarządzanie gospodarstwem rolnym zza ekranu monitora to wciągające zajęcie na długie zimowe wieczory. Twórcom gry udało się przenieść realia pracy nowoczesnego farmera do rzeczywistości wirtualnej. Osiągnęli to dzięki wprowadzeniu specjalistycznych maszyn rolniczych i stworzeniu możliwości ich szerokiego wykorzystania” – komentuje Tomasz Wieja, ekspert New Holland, producenta maszyn rolniczych, które grają pierwsze skrzypce w nowej odsłonie gry Farming Simulator.

„Wśród dostępnych maszyn znalazła się pełna gama marki New Holland: ciągniki, kombajny, hedery, prasy belujące i ładowarki teleskopowe. W miarę zdobywania doświadczenia i rozwijania gospodarstwa, użytkownik może sprzedawać bądź nabywać nowe maszyny. Zwieńczeniem osiągniętego poziomu może być zakup najpotężniejszego kombajnu na świecie - CR10.90 o imponującej mocy 653 KM. Każda z maszyn została odzwierciedlona zgodnie ze swoją specyfikacją techniczną i każdą z nich można wirtualnie przetestować w dowolnych warunkach pogodowych i środowiskowych. To wielka gratka dla ludzi zajmujących się na co dzień gospodarstwem rolnym. Również laicy mogą sprawdzić, czym tak naprawdę jest efektywne zarządzanie gospodarstwem i jakie wyzwania stoją na co dzień przed przedsiębiorcą rolnym.  

Przy obecnym stopniu zaawansowania techniki rolniczej, świat przedstawiony w Farming Simulator 15 jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Prawdę mówiąc, zarządzanie zaawansowanym gospodarstwem rolnym, rzeczywiście odbywa się w większości zza ekranu komputera – a technologie zawarte w grze są symulacją tych dostępnych w realnym świecie. Przykładowo, już dziś za pomocą oprogramowania do zarządzania gospodarstwem Precision Land Management możemy pobierać i analizować dane wprost z pola, precyzyjnie dopasowywać parametry wejściowe i dzięki temu obniżać koszty. Zaawansowane systemy telematyczne umożliwiają synchronizację prac polowych między poszczególnymi maszynami bez wychodzenia z domu – właśnie zza ekranu komputera. Rzeczywistość przedstawiona w Farming Simulator nie jest więc wytworem fantazji, a udaną symulacją, która odzwierciedla możliwości już osiągalne dla przedsiębiorców rolnych. Co prawda gracz nie poczuje się jakby siedział za sterami najnowszego traktora TD5, ale zdobywa doświadczenie i buduje strategie, które może zrealizować we własnym gospodarstwie lub eksperymentować z nieoczywistymi rozwiązaniami. W Farming Simulator 2015 można ryzykować do woli – i to jest wielki plus gry – błędy nic nas nie kosztują!
 
Na opinię o firmie New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów do kombajnów, sprzęt do przemieszczania materiałów oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym firmy New Holland jest firma CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i wypożyczania przez klientów nowego, a także używanego sprzętu. Bardzo profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie firmy New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat firmy New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę