aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jabłka na wyciagnięcie ręki!

30 lipca 2015
Nadszedł czas zbiorów owoców w naszych ogrodach. Ciężka praca przy została nagrodzona. Może się jednak okazać, że, aby cieszyć się soczystym smakiem jabłek pozostał nam do wykonania jeszcze jeden krok. Owoce nie zawsze rosną na tyle nisko, aby móc po nie wygodnie sięgnąć. Często również drabina nie okazuje się wystarczająco pomocna, zwłaszcza w górnych partiach, blisko korony drzewa. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się zrywaczka do owoców marki GARDENA.

Smaczne jabłka
Od niedawna stare odmiany jabłoni cieszą się rosnącą popularnością. Jak tłumaczą profesjonalni ogrodnicy wzrost zainteresowania takimi gatunkami jabłoni jak np. „kosztela” wynika z ich wytrzymałości na mróz oraz odporności na choroby. Równie ważny jest także unikalny aromat i smak owoców. Jak wiemy, najlepiej smakują te, które zaraz po samodzielnym zerwaniu z drzewa i umyciu trafiają na nasz talerz. Samo zerwanie nie zawsze jednak jest proste - jabłka często znajdują są poza zasięgiem naszych rąk oraz drabiny.   

Jabłka w koszyku
Aby pomóc w zrywaniu jabłek z drzewa bez konieczności czekania na ich opad marka GARDENA stworzyła zrywaczkę do owoców. To wyjątkowo praktyczne narzędzie jest idealnym pomocnikiem przy zbieraniu jabłek. Jej ostrze wykonane zostało z nierdzewnej stali szlachetnej, co ułatwia odcinanie ogonka oraz zrywanie owoców z drzewa. Teleskopowy trzonek umożliwia zrywanie bez użycia drabiny, a specjalny przegub gwarantuje pełną regulacje kąta pracy. Wykonany z bawełny worek do gromadzenia owoców sprawia, że praca przebiega sprawniej. Materiał nadaje się do prania, dzięki czemu nie musimy przejmować się jego zabrudzeniem.

Dla każdego
Zrywaczka do owoców marki GARDENA nie jest przeznaczona tylko dla amatorów jabłek. Sprzęt doskonale nadaje się dla profesjonalnych sadowników, hodujących grusze czy śliwy. Owoce nierzadko znajdują są na wierzchołkach drzew, co często skutkuje tym, że w ogóle nie są zrywane - ocenia Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Zakup zrywaczki do owoców, zagwarantuje ci, że żaden owoc nie pozostanie na drzewie.  Dzięki temu czas wielkich zbiorów w sierpniu i wrześniu przyniesie jeszcze więcej uśmiechu. Zrywaczkę do owoców z pewnością docenią seniorzy, dla których wspinaczka po drabinie może być dużym wysiłkiem i zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.
***Gardena jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji zieleni. GARDENA jest marką przeznaczoną dla ogrodników pasjonatów. Oferuje szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji ogrodu, takich jak: systemy nawadniania, narzędzia do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów. Produkty i rozwiązania marki GARDENA są dostępne w wiodących sklepach detalicznych, głównie w Europie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.pl.

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę