aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mocne i wszechstronne

3 grudnia 2015
Marka Case IH poszerza ofertę maszyn o serię ładowarek teleskopowych zawierającą sześć nowych modeli. W ofercie dostępne są modele z wysokością podnoszenia sześciu, siedmiu i dziewięciu metrów.
Nowa seria Farmlift marki Case IH składa się z sześciu modeli, od zwrotnego Farmlift 525, zaprojektowanego specjalnie do użytkowania w niskich budynkach i oborach, aż po mocny Farmlift 935, który z łatwością podnosi ciężkie ładunki na duże wysokości. Zakres mocy wynosi od 74 KM (Farmlift 525) do 143 KM (Farmlift 635 i 742), a zakres maksymalnych wysokości podnoszenia wynosi od 5,7 do 9,6 metra.

Do profesjonalnej hodowli zwierząt i specjalistycznej produkcji zbóż
Kompaktowy i ekonomiczny podstawowy model Farmlift 525 został zaprojektowany
tak, aby spełniać szczególne wymagania względem przenoszenia materiałów
w gospodarstwach z inwentarzem żywym oraz takich, które potrzebują maszyny będącej
w stanie pracować na ograniczonej przestrzeni, takich jak specjalistyczni producenci zbóż
i zakłady zajmujące się ich przetwarzaniem, na przykład producenci owoców lub wina, jako alternatywa dla ciągnika z ładowarką czołową.

Maksymalny udźwig/wysokość załadunku modelu Farmlift 525 wynosi 2,5 tony i 5,7 metra. Jego całkowita wysokość wynosząca poniżej dwóch metrów powoduje, że doskonale nadaje się on do pracy pod dachem, z kolei kompaktowa konstrukcja maszyny, z rozstawem kół wynoszącym tylko 2,35 metra zapewnia modelowi 525 niezwykle mały promień skrętu wynoszący zaledwie 3,40 metra, przez co maszyna idealnie nadaje się do pracy
w budynkach.

Do prac wymagających dużego udźwigu i wysokości załadunku
Dla rolników i podwykonawców, którzy potrzebują większego udźwigu i zasięgu, marka Case IH oferuje serię modeli Farmlift obejmującą pięć maszyn, które można dostosować do szczególnych potrzeb klientów. Mają one 110 KM/121 KM mocy, począwszy od modelu Farmlift 632, który odznacza się maksymalnym udźwigiem 3,2 tony i zasięgiem do 6,1 metra, po model Farmlift 935 o udźwigu 3,5 ton oraz zasięgu 9,6 metra. Modele Farmlift 632-935 są napędzane najnowszymi silnikami FPT NEF 4 o wysokim momencie obrotowym, spełniającymi wymagania normy emisji spalin EURO IIIB. Ponadto, są one wyposażone w sprawdzony system Efficient Power marki Case IH, który bazuje na technologii selective catalytic reduction (SCR), tk. selektywnej redukcji katalitycznej, zmniejszającej emisję oraz zużycie paliwa.

Płynny i szybki załadunek
Ładowarki Farmlift marki Case IH są wyposażone w najnowocześniejsze przekładnie, które zapewniają nie tylko szybkość na drodze, ale także pełną moc niezbędną do załadunku ciężkich towarów. Dla modeli 632 i 935 dostępne są przekładnie 4x3 powershift, a dla modeli 635 i 742 przekładnie 6x3 powershift z funkcją autoshift, która umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40km/h. W przypadku funkcji autoshift, biegi czwarty, piąty i szósty są zmieniane automatycznie i komfortowo, stosownie do prędkości jazdy.

Najlepsza widoczność
Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w wygodną, przestronną, całkowicie przeszkloną kabinę oferującą optymalną widoczność, zwłaszcza w górnym obszarze pracy. Operatorzy obeznani z kabinami ciągników Case IH będą się czuli jak u siebie w domu w tym wygodnym, ergonomicznym miejscu pracy, stworzonym dla ładowarek Farmlift, a efektywny system wentylacji z opcjonalną klimatyzacją będzie ich orzeźwiał podczas długich dni pracy. Wszystkie ważne funkcje, takie jak obsługa wysięgnika oraz zmiana kierunku jazdy i biegów, znajdują się w pobliżu palców w dżojstiku maszyny.

Najbardziej płynna praca wysięgnika
Standardowo ładowarki Farmlift marki Case IH mają wydajność przepływu płynu hydraulicznego na poziomie do 120 l/min, podczas gdy modele 635 i 742 posiadają pompę o zmiennej wydajności, wynoszącej do 140 l/min. Zawory z linią czujnikową zapewniają precyzyjne i proporcjonalne sterowanie wszystkimi funkcjami.

Pewny przepływ oleju hydraulicznego jest dostępny przy niskich prędkościach obrotowych silnika, co również minimalizuje zużycie paliwa. Wysięgnik teleskopowy posiada nową konstrukcję ramową w kształcie litery U, prawie bezobsługową część teleskopową, a także przemyślany sposób poprowadzenia przewodów, zapewniający bezpieczeństwo, wydajność i łatwość obsługi. Boczna rama prowadząca ma sztywną konstrukcję i zapewnia bezpieczną pracę funkcji teleskopowej wysięgnika. Solidny adapter do narzędzi zapewnia gwarantuje pozbawione luzów mocowanie najróżniejszych narzędzi przy kącie wychylenia wynoszącym nawet 145 stopni w modelach Farmlift 635 i 742.

Bezpieczny załadunek i duża stabilność
Nowo zaprojektowana konstrukcja podwozia zapewnia nisko położony środek ciężkości oraz optymalne rozłożenie wagi, niezależnie od wykonywanego zadania. Specjalna konstrukcja wysięgnika teleskopowego pozwala z łatwością absorbować ekstremalne siły i pomimo nisko położonego środka ciężkości maszyna nadal ma wysoki prześwit. Optymalny rozkład wagi między przednią a tylną osią zapewnia doskonałą przyczepność i optymalną pracę w terenie.

Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w napęd na cztery koła, możliwość wyboru trzech trybów kierowania, która zapewnia doskonałą zwrotność i nieduży promień skrętu w terenie, na drodze lub na podwórzu.POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę