aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

New Holland Agriculture pobił aktualny Światowy Rekord Guinnessa podczas zbiorów pszenicy kombajnem CR10.90

3 grudnia 2015
New Holland Agriculture pobił Światowy Rekord Guinnessa, zbierając imponującą ilość pszenicy (aż 797,656 ton) w ciągu ośmiu godzin przy pomocy kombajnu o największej mocy na świecie: CR10.90 (653 KM).
"Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się ponownie pobić Światowy Rekord Guinnessa, zbierając niemal 800 ton pszenicy w ciągu ośmiu godzin, jednocześnie przekraczając poprzedni rekord o ponad 120 ton." - powiedział Hedley Cooper, Manager ds. Rozwoju Kombajnów Zbożowych New Holland. "Rekord ten zademonstrował bezkonkurencyjną wydajność i produktywność kombajnu CR10.90, zwłaszcza uwzględniając fakt, że aktualny rekord wynoszący 675,84 t został pobity już po sześciu godzinach i 36 minutach!"

Rekordowy wynik

Rekord ustanowiono dnia 15 sierpnia 2014 roku w gospodarstwie rolnym HR Bourn and Sons Farm, położonym w miejscowości Grange de Lings, niedaleko angielskiej miejscowości Wragby w hrabstwie Lincolnshire. Pole zostało obsiane pszenicą odmiany Santiago jesienią 2013 roku, zanim jeszcze zostało wybrane roku do próby pobicia rekordu (w maju 2014). Oznacza to, że reprezentowało rzeczywiste warunki upraw panujące na świecie.

W dniu próby bicia rekordu, która rozpoczęła się o godzinie 11:17, pogoda była wietrzna, temperatura wahała się od 18 do 21°C, a od godziny 17:30 występowały przelotne opady. Średnia wydajność kombajnu CR10.90 wynosiła 99,7 tony/godz., zaś szczytowa sięgała aż 135 ton/godz., przy wydajności plonu wynoszącej przeciętnie 9,95 tony/ha i jego średniej wilgotności rzędu 16,2%. Rekord osiągnięto przy zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 1,12 litra na tonę zebranego ziarna, a rozdrabniacz słomy podłączony był do maszyny przez cały dzień.

Całodzienną pracę nadzorował i sprawdzał Pravin Patel, oficjalny sędzia Światowego Rekordu Guinnessa, któremu towarzyszył i pomagał jako drugi niezależny świadek Alan Robson, kapelan rolników z hrabstwa Lincolnshire.Bijący rekordy kombajn CR10.90. Najbardziej zaawansowane osiągnięcia technologii żniwnych

Bijący rekordy kombajn CR10.90 wyposażony jest w unikalną technologię New Holland - Twin Rotor®-która, oparta jest na podwójnych, wysokowydajnych rotorach połączonych z systemem DFR (Dynamic Feed Roll™). Rozwiązanie to okazało się kluczowe podczas bicia rekordu, zwłaszcza z uwagi na pogarszające się późnym popołudniem warunki atmosferyczne.

CR10.90 wyposażony został w silnik Cursor 16, który osiąga moc rzędu 653 KM, a dodatkowo technologia HI-eSCR ECOBlue™ spełnia wymogi norm emisji Tier 4B. Unikalny system gumowych gąsienic SmartTrax™ w połączeniu z zawieszeniem Terraglide™ zagwarantowały doskonałą przyczepność do podłoża w zmiennych warunkach pogodowych.
 
Wyjątkowo długi, bo aż 10-metrowy przenośnik ślimakowy i super-wysoka prędkość rozładunku wynosząca 142 litry/min. przełożyły się na wyjątkowo szybkie napełnianie zbiornika ziarna. Kombajn CR10.90 wyposażony został również w całkowicie zintegrowany system automatycznego prowadzenia IntelliSteer™, zapewniający dokładność prowadzenia wzdłuż łanu z dokładnością 1-2 cm, optymalizujący efektywność 13,7-metrowego hedera 840CD podczas każdego przejścia.

"Tytuł Światowego Rekordu Guinnessa dodatkowo umocnił pozycję kombajnu CR10.90 jako flagowej maszyny New Holland oraz wiodącego kombajnu żniwnego na świecie" - oświadczył Carlo Lambro, Prezydent New Holland Agriculture. "Bijący rekordy kombajn, wyprodukowany w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Maszyn Żniwnych w belgijskiej miejscowości Zedelgem, jest pierwszym na świecie kombajnem rotorowym klasy 10 i przykładem doskonałości technologii Twin Rotor® opracowanej przez New Holland już 40 lat temu. Oferujemy naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania  i produkty, które nieustannie udoskonalamy."


Kluczowe statystyki związane z biciem rekordu

Łączny czas zbiorów    8 godzin
Ilość zebranej pszenicy    797,656 ton
Średnia liczba ton na godzinę    99,7 tony/godz.
Szczytowa wydajność    135 ton/godz.
Areał zbiorów    80,2 ha
Zużycie paliwa na jedną tonę ziarna    1,12 l
Średnia wilgotność ziarna    16,2%
Średni plon     9,95 ton/ha


Na opinię o firmie New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów do kombajnów, sprzęt do przemieszczania materiałów oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym firmy New Holland jest firma CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i wypożyczania przez klientów nowego. a także używanego sprzętu. Bardzo profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie firmy
New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat firmy
New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com
New Holland jest marką CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) światowego lidera na rynku dóbr kapitałowych. Firma szczyci się ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i globalnym zasiegiem dzialania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.cnhindustrial.com


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę