informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Nowe kombajny

11 stycznia 2002

Wiadomo, jak ważną rolę w pracach polowych odgrywają maszyny rolnicze. Niestety, w ostatnim czasie zakup nowego sprzętu nie cieszy się zainteresowaniem rolników.

 fot. ze strony internetowej firmy New Holland Bizon

Pomimo trudnej sytuacji na rynku maszyn jedyny polski producent kombajnów New Holland Bizon w Płocku rozpoczął produkcję dwóch nowych modeli. W najbliższych czasach zakład planuje podwojenie sprzedaży.

Obecnie w Płocku produkuje się kombajny: rekord (ok. 200 tys. zł) i BS (ok. 400 tys. zł). Niedawno została zainstalowana linia do produkcji dwóch dużych modeli: TC 54 i TC 56. Do końca listopada potrwa rozruch technologiczny. 

W ostatnich kilku latach producenci maszyn rolniczych notują duży spadek sprzedaży w Polsce. W zeszłym roku Bizon sprzedał tylko 100 maszyn. Wpływ na to ma m.in. większy import starych i tanich maszyn z zachodniej Europy. Rolnicy wolą kupić sprzęt używany (niejednokrotnie fatalnej jakości), ale za to po znacznie niższej cenie.

Płocka firma utrzymuje się na rynku dzięki wschodnim rynkom, na które dostarcza ok. 80% produkcji. Polskie kombajny pracują na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej jest dla zakładu dużą szansą. Co prawda, dyrektorzy firmy informują, że nie zwiększy się liczba zatrudnionych, jednak przynajmniej dotychczasowa kadra będzie miała ustabilizowaną sytuację.


POWIĄZANE

Zanim prasa wyjedzie do pracy w polu, koniecznie trzeba szczegółowo sprawdzić je...

MOLINE, Illinois — Firma Deere & Company ogłosiła, że jej Rada Dyrektorów wybrał...

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej. Tegoroczne eliminacje do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę