Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Nowe kombajny firmy New Holland

1 października 2013
Firma New Holland całkowicie unowocześniła gamę tradycyjnych kombajnów z 5 wytrząsaczami słomy TC5000, która teraz zapewnia maksymalny komfort oraz szeroką gamę zaawansowanych funkcji przydatnych podczas zbiorów. Będące liderami na rynku w swoim segmencie modele TC5060, TC5070 i TC5080 osiągają podczas zbiorów moc od 175 do 258 KM. Gama ta opracowana została pod kątem gospodarstw średniej wielkości specjalizujących się w uprawach roli oraz hodowli inwentarza żywego na dużą skalę, spółdzielni oraz przedsiębiorców rolnych, aby zapewnić im satysfakcję ze zbiorów w połączeniu z niezrównanym komfortem i wydajnością.

"Nowa gama TC5000 stanowi kulminację wielu lat ciągłego rozwoju od roku 1992. 50-tysięczny kombajn TC wyprodukowany zostanie w roku 2013, co świadczy o jego nieustającym powodzeniu". Oświadczył Hedley Cooper, Kierownik ds. Zarządzania Produktami odpowiedzialny za kombajny do zbiorów. "Zaprojektowaliśmy tę gamę całkiem od nowa, wprowadzając do niej wiele prestiżowych funkcji i rozwiązań, włącznie z całkiem nową, komfortową kabiną Harvest Suite™, która wyznaczy standard w tym segmencie, wielokrotnie nagrodzoną technologią Opti-Fan™ i optymalizującymi wydajność hederami Varifeed™ przystosowanymi do eksploatacji w trudnych warunkach." TC5070 i TC5080 są również wyposażone w silniki oparte na technologii SCR ECOBlue™ zapewniającej zgodność z normami emisji Tier 4A, co zmniejsza zużycie paliwa do 10%.

Komfortowa kabina Harvest Suite™: ergonomiczna oraz intuicyjna obsługa czynią ją najwygodniejszą kabiną w tym segmencie kombajnów

Komfortowa kabina Harvest Suite™ została zaprojektowana wokół potrzeb użytkownika i stanowi owoc długoletnich konsultacji z klientami, mającymi na celu zapewnienie maksymalnego komfortu w celu zwiększenia wydajności pracy. Zarówno kabina z zawieszeniem, jak i fotel z zawieszeniem pneumatycznym mają za zadanie zmniejszenie drgań docierających do operatora, aby zapewnić mu idealnie płynną jazdę. Sama kabina jest o 27% obszerniejsza, a jej przeszklona powierzchnia wzrosła aż o 23%, co zapewnia jeszcze lepszą widoczność, a poziom hałasu w kabinie jest zdumiewająco niski i wynosi zaledwie 74 dBA.

Na zaprojektowanym od nowa pulpicie znajdującym się po prawej stronie rozmieszczone są wszystkie najważniejsze elementy sterujące umożliwiające intuicyjną kalibrację kluczowych parametrów zbiorów, włącznie z ustawieniami sit. Ergonomiczna dźwignia wielofunkcyjna Command Grip, znana użytkownikom serii ciągników T6, T7, T8 i T9, zarządza wszystkimi parametrami hedera i rozładunku. Regulowany pulpit może być również rozmieszczony w precyzyjnie wybranym miejscu dostosowanym do indywidualnych wymogów użytkownika, co przekłada się na jeszcze większy komfort.

Sześć lamp zamontowanych na dachu i dwie na hederze oświetlają pole znajdujące się przed maszyną, zapewniając efektywne zbiory również w nocy. Dodatkowy powiew luksusu zapewniają radio z odtwarzaczem MP3 obsługujące technologię Bluetooth, przenośna chłodziarka oraz pełnowymiarowy fotel instruktora.

Monitor InfoView™ II: analiza zbiorów w mgnieniu oka

Przejrzysty monitor InfoView™ II zamontowany na słupku A, umieszczony został w obrębie naturalnego łuku widoczności, co umożliwia konsultowanie kluczowych parametrów bez odrywania wzroku od pola znajdującego się przed maszyną. Ponadto konstrukcja charakteryzująca się smukłą linią zapewnia doskonałą widoczność. Monitor podzielony jest na pięć części, a w każdej z nich wyświetlane są określone informacje, włącznie z ustawieniami młócenia, stanem zbiorów, poziomem napełnienia zbiornika na zboże czy czujnikami paliwa. Intuicyjna klawiatura gwarantuje bezpośrednią i łatwą nawigację.

Wielokrotnie nagrodzony mechanizm Opti-Fan™: neutralizuje efekt nachyleń w obrębie systemu czyszczącego

Opcjonalny system Opti-Fan™, który znaleźć można również w będących okręgami flagowymi marki seriach CX i CR, neutralizuje wpływ wzniesień i zjazdów na wydajność zbiorów. Operator ustawia prędkość wentylatora na płaskim fragmencie pola, a system automatycznie dostosowuje go podczas jazdy kombajnem w górę lub w dół. Podczas jazdy pod górę prędkość ulega zmniejszeniu, aby zapobiec zbyt szybkiemu przesuwowi materiału nad sitami, powodującemu straty, natomiast podczas zjeżdżania ze zboczy wzrasta ona, aby nie dopuścić do nagromadzenia materiału na sitach. Ten efektywny system zapewnia lepszą jakość próbki ziarna, mniejsze straty oraz pozwala utrzymać wydajność przy zmieniających się warunkach terenowych na obszarze pracy kombajnu.

Technologia SmartSieve™: zwiększenie do 30% wydajności czyszczenia na nachyleniach

Opcjonalna technologia SmartSieve™ idealnie sprawdza się podczas pracy na pofałdowanym terenie. System automatycznie zmienia kąt wyrzutu ziarna na sito i może kompensować nachylenia boczne do 25%, zapobiegając gromadzeniu się ziarna i słomy. Zwiększa to wydajność czyszczenia do 30% podczas pracy z dużym obciążeniem.

Charakterystyczna stylizacja kombajnów New Holland

Nowe modele TC5000 posiadają również nową, charakterystyczną stylizację, przypominającą opływowe linie i kultowe krzywizny kombajnów CR i CX, co dodatkowo poprawia widoczność maszyn TC5000 na polu.

Hedery Varifeed™ dostosowane do eksploatacji w trudnych warunkach oraz zbiorniki na ziarno o pojemności sięgającej nawet 6400 litrów: zoptymalizowana wydajność i autonomia

W przypadku najbardziej wymagających prac doskonałym wyborem okażą się hedery Varifeed™ przeznaczone do eksploatacji w trudnych warunkach, o szerokości od 4,87 do 6,03 metra, umożliwiające regulację noży w imponującym zakresie sięgającym 575 mm, co zapewnia doskonałą elastyczność przy zmianie rodzaju plonu we wszystkich warunkach roboczych. Opcjonalna technologia AutoFloat™ II automatycznie dostosowuje wysokość hedera do konturów gruntu, co zapobiega niwelowaniu terenu podczas jazdy w górę i pozwala zachować jednorodną wysokość ścierniska podczas zjeżdżania w dół.

W modelach TC5070 i TC5080 rozmiar zbiornika na ziarna wzrósł do 6400 litrów. Oznacza to, że kombajny mogą pracować dłużej bez konieczności rozładunku, co ułatwia logistykę ziarna. Ponadto prędkość rozładunku wynosząca 72 litry/sekundę zapewnia rozładowanie największego zbiornika na ziarno w czasie poniżej 90 sekund.

System Dual-Chop™: wyjątkowo dokładne rozdrabnianie

System zarządzania pozostałościami Dual-Chop™ wyposażony jest w specjalny grzebień, przez który przechodzą wyjątkowo ostre noże rozdrabniacza, aby zapewnić bardzo dokładne rozdrobnienie jakiegokolwiek materiału. Dokładnie rozdrobniona słoma jest następnie równomiernie rozrzucana na całej szerokości hedera, co stanowi idealne rozwiązania w przypadku upraw bezorkowych.
 
Precyzyjny pomiar wilgotności poprawia jakość ziarna

Opcjonalny, zaawansowany system pomiarów wilgotności przesyła w czasie rzeczywistym pomiary wilgotności do monitora w kabinie, co umożliwia dokładne dostosowanie parametrów zbiorów do zmieniającego się stanu plonu. Ponadto nowy TC5000 posiada okablowanie wstępne przystosowane do instalacji pakietu Telematics Essential, obowiązkowego wyposażenia dla wymagających klientów.POWIĄZANE

Wysoka wydajność, nowoczesne technologie oraz pakiety wpływające na komfort prac...

Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z woj. lubelskiego został zwycięzcą konkursu Jeś...

Testowanie maszyn zielonkowych jest ograniczone do sezonu trwającego kilka miesi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę