Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Piknik na traktorze

3 czerwca 2003

Kilkaset osób, głównie rolników z okolicznych gmin, skorzystało z gościny augustowskiego Pracowniczego Ośrodka Maszynowego, który w minioną niedzielę zorganizował Dni Otwarte. Impreza miała charakter pikniku. Do ośrodka przyjechały całe rodziny. Prezentację maszyn i usług połączono z zabawą i degustacją kulinarnych specjałów.

To już nasze czwarte z kolei Dni Otwarte – informuje Marek Roszkowski, prezes POM. Robimy wszystko, aby ośrodek był postrzegany jako firma przyjazna rolnikom.

Na zakładowym placu wystawiono wszystkie produkowane i sprzedawane przez POM maszyny rolnicze. Augustowski ośrodek specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń do transportu i przechowywania zbóż, pasz, mąki oraz innych materiałów sypkich. POM jest wiodącym na rynku krajowym producentem przenośników ślimakowych i pneumatycznych.

Nasza współpraca z augustowskim POM-em trwa od dawna – mówi Mirosław Aneszko z Przedsiębiorstwa Handlu i Zaopatrzenia Rolnictwa w Suwałkach. Głównym atutem ośrodka jest bardzo dobra jakość produktów. A to, oprócz ceny, najbardziej liczy się dla klientów. Dni Otwarte ściągnęły do POM kilkaset rolników z okolicznych gmin.

Interesują mnie głównie maszyny do zbioru sianokiszonki – mówi Lech Szmygiel z Mogilnic w gm. Sztabin. Mam trzyciestohektarowe gospodarstwo. Większość stanowią użytki zielone. Przydałaby się nowa zgrabiarka. Ta, którą mam jest już stara i mocno zużyta. Została sprowadzona z Niemiec.

Generalnie polskie rolnictwo jest niedoinwestowane, i to jest jeden z jego głównych problemów – uważa M. Roszkowski. W ubiegłym roku w całym kraju kupiono od 4 do 5 tysięcy nowych ciągników. Na przykład we Francji, porównywalnej po względem wielkości gruntów rolnych, sprzedano 30 tysięcy traktorów. Największą barierą, z którą zmagają się nasi rolnicy jest opłacalność produkcji .

Augustowski POM należy do branżowej czołówki. Świadczą o tym dobre wyniki finansowe firmy, wzrost sprzedaży i zatrudnienia, a także liczne nagrody i tytuły zdobywane na targach i w prestiżowych konkursach. Przed kilkunastoma dniami ośrodek został laureatem piątej edycji konkursu Ambasador Biznesu w woj. podlaskim.


POWIĄZANE

Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z woj. lubelskiego został zwycięzcą konkursu Jeś...

Testowanie maszyn zielonkowych jest ograniczone do sezonu trwającego kilka miesi...

Typowa ładowarka teleskopowa, w przeciwieństwie do kombajnu czy ciągnika, podleg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę