Piknik na traktorze

3 czerwca 2003

Kilkaset osób, głównie rolników z okolicznych gmin, skorzystało z gościny augustowskiego Pracowniczego Ośrodka Maszynowego, który w minioną niedzielę zorganizował Dni Otwarte. Impreza miała charakter pikniku. Do ośrodka przyjechały całe rodziny. Prezentację maszyn i usług połączono z zabawą i degustacją kulinarnych specjałów.

To już nasze czwarte z kolei Dni Otwarte – informuje Marek Roszkowski, prezes POM. Robimy wszystko, aby ośrodek był postrzegany jako firma przyjazna rolnikom.

Na zakładowym placu wystawiono wszystkie produkowane i sprzedawane przez POM maszyny rolnicze. Augustowski ośrodek specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń do transportu i przechowywania zbóż, pasz, mąki oraz innych materiałów sypkich. POM jest wiodącym na rynku krajowym producentem przenośników ślimakowych i pneumatycznych.

Nasza współpraca z augustowskim POM-em trwa od dawna – mówi Mirosław Aneszko z Przedsiębiorstwa Handlu i Zaopatrzenia Rolnictwa w Suwałkach. Głównym atutem ośrodka jest bardzo dobra jakość produktów. A to, oprócz ceny, najbardziej liczy się dla klientów. Dni Otwarte ściągnęły do POM kilkaset rolników z okolicznych gmin.

Interesują mnie głównie maszyny do zbioru sianokiszonki – mówi Lech Szmygiel z Mogilnic w gm. Sztabin. Mam trzyciestohektarowe gospodarstwo. Większość stanowią użytki zielone. Przydałaby się nowa zgrabiarka. Ta, którą mam jest już stara i mocno zużyta. Została sprowadzona z Niemiec.

Generalnie polskie rolnictwo jest niedoinwestowane, i to jest jeden z jego głównych problemów – uważa M. Roszkowski. W ubiegłym roku w całym kraju kupiono od 4 do 5 tysięcy nowych ciągników. Na przykład we Francji, porównywalnej po względem wielkości gruntów rolnych, sprzedano 30 tysięcy traktorów. Największą barierą, z którą zmagają się nasi rolnicy jest opłacalność produkcji .

Augustowski POM należy do branżowej czołówki. Świadczą o tym dobre wyniki finansowe firmy, wzrost sprzedaży i zatrudnienia, a także liczne nagrody i tytuły zdobywane na targach i w prestiżowych konkursach. Przed kilkunastoma dniami ośrodek został laureatem piątej edycji konkursu Ambasador Biznesu w woj. podlaskim.


POWIĄZANE

Ciągnik John Deere 6250R wyposażony w zgrabiarkę czterokaruzelową Kuhn Gyrorake ...

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalnoś...

Benzyna alkilatowa może zrewolucjonizować sposób zasilania małych maszyn, takich...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę