aaa_TSW_2023
CTR_2023

Program modernizacji i kalibracji opryskiwaczy w łódzkim

6 listopada 2006

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego z dniem 30 listopada 2006 roku kończy realizację rozpoczętego w 2004 roku programu modernizacji i kalibracji ciągnikowej aparatury ochrony roślin.

- Na dzień 16 października bieżącego roku z kwoty 2000 000 złotych dotacji z wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wykorzystaliśmy 1552 849,61 zł i zostało zmodernizowane 3937 sztuk opryskiwaczy. Kwota pozostająca do wykorzystania to 447 150,39 złotych – mówi Andrzej Górczyński , prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Jednostkowa dotacja do opryskiwacza wynosi 50% kosztów modernizacji lecz nie więcej niż 500,00 zł. IRWŁ w dniu 24 czerwca 2004 r. podpisała umowy ze wszystkimi Stacjami Kontroli Opryskiwaczy na wykonanie Programu Modernizacji i Kalibracji Ciągnikowej Aparatury Ochrony Roślin na lata 2004-2006. Stacje Kontroli Opryskiwaczy jeszcze przez prawie 3 tygodnie będą wykonywały modernizację opryskiwaczy, która zostanie zakończona badaniem-atestacją opryskiwacza.

Jak nas poinformował Piotr Kociołek z IRWŁ aby już za pierwszym razem opryskiwacz uzyskał atest i znak kontrolny konieczne jest jego właściwe przygotowanie i takiemu celowi służy program przez nas realizowany. Według oceny Instytutu Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa wymiany przestarzałych podzespołów i części oraz regulacji (kalibracji) wymaga prawie 80% sprzętu. Złej jakości jest większość opryskiwaczy sprzedawanych przez zakłady rzemieślnicze, na targowiskach i regionalnych giełdach. Znacznie ograniczony jest zakup aparatury fabrycznie nowej z uwagi na cenę, która jest 2-3 krotnie wyższa od oferowanej przez przypadkowych producentów.


POWIĄZANE

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Problemy podczas żniw. Jak rozwiązania dotyczące dostępu do części zamiennych po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę