aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi ,,Agro-Tech'' w Minikowie

4 lipca 2012
Dobrego wyboru dokonali rolnicy, którzy w minioną niedzielę i sobotę (30 czerwca i 1 lipca br.) pojechali do Minikowa w pobliżu Bydgoszczy. Bowiem na błoniach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego już po raz 35. zorganizowano Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Agro-Tech”.

Targi były połączone z Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Zjechało ponad 470 wystawców. Przeważali i zajmowali największą powierzchnię producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych. Nie brakowało dostawców pasz, nawozów, materiału szkółkarskiego, nasiennego z kraju i zza granicy.

Targi w Minikowie są największą prezentacją nowoczesnego rolnictwa w Polsce Północnej. Przy okazji ich jubileuszu, przypomniano, że w pierwszej ich edycji , w 1978 roku nie uczestniczył ani jeden producent maszyn, bo były to czasy, gdy rolnicze sprzęty kupowano na talony, a producenci nie musieli zabiegać o nabywców. Teraz sytuacja radykalnie się odmieniła.

W Minikowie zaprezentowano wiele najnowszych technologicznych rozwiązań mających zastosowanie w rolnictwie. Była okazja do wymiany doświadczeń, podzielenia się uwagami z fachowcami. Na poletkach zaprezentowano 180 odmian zbóż, roślin strączkowych i traw, na wystawie zwierząt można było podziwiać bydło mleczne i mięsne, trzodę, kozy, owce , zwierzęta futerkowe i drób łącznie ponad pół tysiąca mieszkańców obór, chlewni, stawów i klatek.

W obszernym pawilonie pod jednym dachem zagościło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Nieruchomości Rolnych, KRUS a także nasza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału i Biura Powiatowego w Nakle udzielali porad, odpowiadali na wiele różnorodnych pytań. Nasze stoisko odwiedzili również i ponownie spotkali się z Andrzej Grosem, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału ARiMR, dziennikarze z krajów unijnych goszczący na zaproszeni Ministerstwa Rolnictwa w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Gwałtowna burza i rzęsista ulewa, towarzysząca otwarciu targów nie odstraszyła wystawców i gości. Organizatorzy szacują, że po raz kolejny pobity został rekord frekwencji, że ok. około 40 zwiedzających, a często i kupujących odwiedziło rolniczą wystawę w Minikowie.POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę