Targi ,,Agro-Tech'' w Minikowie

4 lipca 2012
Dobrego wyboru dokonali rolnicy, którzy w minioną niedzielę i sobotę (30 czerwca i 1 lipca br.) pojechali do Minikowa w pobliżu Bydgoszczy. Bowiem na błoniach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego już po raz 35. zorganizowano Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Agro-Tech”.

Targi były połączone z Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Zjechało ponad 470 wystawców. Przeważali i zajmowali największą powierzchnię producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych. Nie brakowało dostawców pasz, nawozów, materiału szkółkarskiego, nasiennego z kraju i zza granicy.

Targi w Minikowie są największą prezentacją nowoczesnego rolnictwa w Polsce Północnej. Przy okazji ich jubileuszu, przypomniano, że w pierwszej ich edycji , w 1978 roku nie uczestniczył ani jeden producent maszyn, bo były to czasy, gdy rolnicze sprzęty kupowano na talony, a producenci nie musieli zabiegać o nabywców. Teraz sytuacja radykalnie się odmieniła.

W Minikowie zaprezentowano wiele najnowszych technologicznych rozwiązań mających zastosowanie w rolnictwie. Była okazja do wymiany doświadczeń, podzielenia się uwagami z fachowcami. Na poletkach zaprezentowano 180 odmian zbóż, roślin strączkowych i traw, na wystawie zwierząt można było podziwiać bydło mleczne i mięsne, trzodę, kozy, owce , zwierzęta futerkowe i drób łącznie ponad pół tysiąca mieszkańców obór, chlewni, stawów i klatek.

W obszernym pawilonie pod jednym dachem zagościło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Nieruchomości Rolnych, KRUS a także nasza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału i Biura Powiatowego w Nakle udzielali porad, odpowiadali na wiele różnorodnych pytań. Nasze stoisko odwiedzili również i ponownie spotkali się z Andrzej Grosem, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału ARiMR, dziennikarze z krajów unijnych goszczący na zaproszeni Ministerstwa Rolnictwa w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Gwałtowna burza i rzęsista ulewa, towarzysząca otwarciu targów nie odstraszyła wystawców i gości. Organizatorzy szacują, że po raz kolejny pobity został rekord frekwencji, że ok. około 40 zwiedzających, a często i kupujących odwiedziło rolniczą wystawę w Minikowie.POWIĄZANE

Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej, rozszerza zakres ...

Sprawdzenie poziomu oleju, filtrów powietrza, chłodnic, napinaczy czy podajnika ...

John Deere do swojej oferty maszyn żniwnych na rok 2021 dodał dwa nowe modele ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę