informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Aby znaleźć zatrudnienie, wcale nie musisz odpowiadać na ogłoszenia o pracy

8 marca 2018
Aby znaleźć zatrudnienie, wcale nie musisz odpowiadać na ogłoszenia o pracy

Wielu studentów i absolwentów uczelni, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, ma problemy ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia czy nawet stażu lub praktyk, które spełniałyby ich oczekiwania. Odpowiadanie na internetowe ogłoszenia często nie przynosi efektów. Pracodawcę można próbować znaleźć jednak także w inny sposób – przekonując go do siebie na targach pracy.

Podczas największych targów pracy w Polsce – Absolvent Talent Days – zatrudnienie lub praktyki znalazło już co najmniej 8 tys. osób. Targi te dają jednak coś więcej niż samą możliwość zapoznania się z ofertą rekrutacyjną firm i przedstawienia im swojego curriculum vitae. „Uczestnik może porozmawiać z pracodawcą, skonsultować swoje CV, zrobić do niego zdjęcie oraz wziąć udział w dziesiątkach inspirujących warsztatów i paneli dyskusyjnych” – zauważa w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Michał Rosołowski, członek zarządu Grupy Absolvent.

Dla studentów, zazwyczaj niemających jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, szczególnie wartościowa jest możliwość bliższego poznania firm obecnych na targach i bezpośredniego kontaktu z ich przedstawicielami, którzy chętnie udzielają uczestnikom informacji. „Studenci pytają głównie o odbycie stażu, teraz bądź w trakcie wakacji, ale też o samą rekrutację, o możliwości rozwoju, o work-life balance, o to, jak się u nas pracuje. Spektrum pytań jest szerokie” – mówi Katarzyna Świątek z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością w PKO Banku Polskim.infowire.pl


POWIĄZANE

W tym roku rolnicy drugi raz składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe...

W odpowiedzi na korespondencję Zarządu KRIR w sprawie dodatkowego limitu środków...

Zarząd KRIR przekazał uwagi do projektów rozporządzeń Ministra Finansów zmieniaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę