OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Filharmonia Folkloru Polskiego

5 stycznia 2016
Jak informuje Ministerstwo rozwoju Regionalnego 30 listopada 2012 r. została zawarta umowa przyznająca środki unijne dla projektu pn. "Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu" – przebudowa i rozbudowa szkoły muzycznej o salę koncertową, pomieszczenia dydaktyczne i warsztaty. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 11,7 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko to niemal 10 mln zł.

W ramach projektu planowana jest rozbudowa istniejącej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i utworzenie nowoczesnego kompleksu edukacyjno-artystycznego pod jedną nazwą Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. Inwestycja obejmie budowę i wyposażenie sali koncertowej - auli szkolnej, z widownią na 223 miejsca oraz 3-kondygnacyjnego budynku dydaktycznego wraz z łącznikiem i warsztatów budowy instrumentów ludowych.
Szkoła w Zbąszyniu jest jedyną w Polsce instytucją, która kultywuje tradycję gry i nauki gry na instrumentach ludowych – wielkopolskich kozłach, mazankach i szałamajach. Wizytówką szkoły jest klasa instrumentów ludowych. Przez długi czas była to jedyna tego typu klasa w Polsce i druga w Europie. W placówce tej od ponad 50 lat kształcą się kolejne pokolenia muzyków grających na charakterystycznych dla tego obszaru (tzw. „Region Kozła”) instrumentach. Projekt uzyskał wsparcie ze środków unijnych w ramach Priorytetu XI Kultura i dziedzictwo kulturowe, Programu Infrastruktura i Środowisko.

 



POWIĄZANE

Do 30 listopada 2025 r. hodowcy bydła mięsnego mogą się starać o dofinansowanie ...

Umowa o stowarzyszeniu z Ukrainą: lekcje z przeszłości muszą znaleźć odzwiercied...

Pestycydy, w tym szkodliwy chloran, wykryto w popularnych skyrach truskawkowych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę