Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Płatne drogi

25 lipca 2002

Najprawdopodobniej 180 zł kosztować będą winiety, czyli naklejki zezwalające kierowcom na korzystanie z niektórych polskich dróg.

Wpływy ze sprzedaży winiet Ministerstwo Infrastruktury chce przeznaczyć na budowę sieci autostrad i dróg ekspresowych. Winiety miałyby obowiązywać od przyszłego roku. Ma ona być dowodem opłaty za skorzystanie z dróg o podwyższonym standardzie.

Winiety mają obowiązywać na autostradach, drogach ekspresowych, międzynarodowych i innych drogach dwujezdniowych. Z projektu wyłączone są odcinki dróg w terenach zabudowanych. Z obowiązku wykupienia winiety zwolnieni będą także ci kierowcy, którzy poruszają się po drogach płatnych, biegnących na terenie gminy, w której mieszka kierowca.

Propozycję Ministerstwa Infrastruktury musi zaakceptować rząd i Sejm. Byłaby to kolejna opłata za korzystanie z polskich dróg. Teraz wszyscy kierowcy płacą podatek drogowy wliczany w cenę benzyny.

Czy faktycznie możemy liczyć na poprawę jakości polskich dróg. Przecież podatek drogowy miał być tym "cudownym środkiem" do załatania dziur w naszych drogach. A jaki tego skutek? Odpowiedzmy sobie sami.


POWIĄZANE

W wyniku pożaru możemy stracić cały dobytek życia. Takie zdarzenie może mieć wie...

15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę