aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polska to potęga. W e-paleniu

3 grudnia 2015
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, w e-paleniu Polska to potęga. Według wyliczeń branży w Polsce jest już 1,5 mln użytkowników elektronicznych papierosów.
W ciągu dwóch dekad liczba palaczy zmniejszyła się o ok. 4 mln osób, do 8,5 mln. 1,2 mld zł, na które szacowana jest obecnie wartość e-tytoniowego rynku w Polsce, to niewiele w porównaniu z ponad 20 mld wydawanymi na tradycyjne papierosy, jednak nie ma wątpliwości, jaki jest kierunek zmian. Nie tylko w Polsce przybywa użytkowników e-papierosów. Podobne wzrosty są notowane we Włoszech. W Wielkiej Brytanii w rok potroiła się liczba ich użytkowników.
Po e-papierosy sięgają głównie osoby, które palą także te zwykłe. Według „The Guardian" na rynku brytyjskim 2/3 użytkowników elektronicznych papierosów to palacze tradycyjnych papierosów, a jedna trzecia to byli nałogowcy. Eksperci szacują, że w ciągu następnych dwóch lat liczba e-palaczy podwoi się, a do 2021 r. e-papierosy stanowić będą nawet 50 proc. globalnego rynku wyrobów tytoniowych.
Eksperci mówią, że szykuje się polsko-brytyjska walka o europejski rynek e-papierosów. W Polsce zarejestrowała się w maju spółka Nicoventures, należąca do British American Tobacco, która w grudniu 2012 r. na brytyjskim rynku przejęła spółkę CN Creative i zaistniała w najdynamiczniej rozwijającej się kategorii z marką Vype. Dlatego polscy producenci przystępują do kontrataku. Grupa CHIC, w ręku której jest 65 proc. krajowego rynku e-papierosów, tworzy przyczółki za granicami. W tym miesiącu rozpoczynają działalność nasze pierwsze zagraniczne spółki zależne, m.in. CHIC Nederland. Firma czeka też na rejestracje filii w Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach Unii.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę