aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi Weterynaria 2006

14 listopada 2006

Poprawa jakości produkcji i produktów rolno-spożywczych to jeden z celów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 w krajach europejskich.
W przyszłym roku Polska może liczyć nawet na 14 mln euro dofinansowania na walkę z chorobami zwierząt.

W powyższą tematykę doskonale wpisują się Targi Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności. Nadzór weterynaryjny nad produkcją w działach mięsnych, higiena środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego, choroby bydła, koni to tylko niektóre tematy spotkań branżowych. Impreza jest organizowana przez Międzynarodowe Targi Polska przy współpracy i pod patronatem Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada – 2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Różnorodna oferta ponad 60 wystawców:
Na Targach swoją ofertę przedstawią producenci i dystrybutorzy aparatury pomiarowo-kontrolnej dla produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego, a także maszyn i środków używanych do deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji. Zwiedzający będą mogli się również zapoznać z propozycjami firm oferujących usługi w zakresie utylizacji odpadów pozwierzęcych, producentów i dystrybutorów leków, karm i pasz leczniczych, a także firm prezentujących akcesoria i aparaturę analityczną.

Imprezy towarzyszące
Wykłady i seminaria przygotowane przez wybitnych specjalistów z branży, zostały podzielone na jednodniowe bloki tematyczne. Pierwszy dzień targów tj. 30 listopada (czwartek) zostanie poświęcony jakości i bezpieczeństwu żywności. Ciekawie zapowiada się m.in. wykład „Higiena środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego” prowadzony przez lek.wet. Stanisława Tomaszewskiego z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Białymstoku. Dr med. wet. Aleksander Skoracki przedstawi nową strategię zapobiegania kokcydiozie u drobiu. W tym dniu odbędzie się również konferencja prasowa Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej na temat m.in. chorób zakaźnych zwierząt i ich zwalczania oraz nadzoru lekarzy weterynarii nad standardami żywności.

Drugi dzień targów tj. 1 grudnia (piątek) zostanie poświęcony tematom z zakresu dużych zwierząt. Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach poprowadzi spotkanie pt. „Czynniki determinujące opłacalność chowu świń”. Tego dnia zostaną omówione także choroby układu pokarmowego bydła – prof. dr hab. Zygmunt Kuleta, martwica chrzęstno-kostna u koni – prof. dr hab. Zdzisław Kłos oraz zmiany zwyrodnieniowe stawów u koni i wpływ suplementów na poprawę funkcjonowania aparatu słuchu – dr Paweł Golonka. 2 grudnia zostaną przedstawione tematy dotyczące małych zwierząt, a w szczególności choroby oczu i skóry kotów oraz psów.

Zwiedzający
Targi są skierowane do hodowców bydła, właścicieli oraz pracowników przychodni weterynaryjnych, zakładów mięsnych, technologów żywności, przedstawicieli służb nadzoru weterynaryjnego, pracowników działu kontroli jakości w zakładach produkcji żywności, kadry naukowej szkół wyższych oraz studentów wydziałów weterynaryjnych.

I edycja imprezy powstaje przy współpracy merytorycznej Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności, Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET oraz Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.

Osoby zainteresowane ofertą wystawców oraz spotkaniami towarzyszącymi, mogą uczestniczyć w nich bezpłatnie po dokonaniu obowiązkowej rejestracji polegającej na wypełnieniu formularza i pozostawieniu go w recepcji targów. W celu uniknięcia formalności związanych z rejestracją przed wejściem na imprezę można dokonać prerejestracji na stronie www.targiweterynaria.pl do dnia 29 listopada do godziny 15.

Godziny otwarcia Targów Weterynaria: 30 listopada - 1 grudnia: 10.00 - 17.00 2 grudnia: 10.00 – 16.00


POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę