aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Chcesz być bogaty jak Niemcy? Sprawdź jak oszczędzają

23 stycznia 2018
Chcesz być bogaty jak Niemcy? Sprawdź jak oszczędzają

Jak Niemcy pomnażają swoje majątki? Inwestują. Kupują coraz więcej złota. Prognozuje się, że w tym roku kupią ok. 120 ton czystego kruszcu. Polacy natomiast kupią między 7 a 10 ton złota.

- Niemieccy klienci pokochali złoto. To jest niewątpliwy fakt. W tym roku prognozuje się, że w Niemczech klienci indywidualni kupią ok. 120 ton czystego kruszcu. W Polsce dla odmiany według różnych szacunków będzie to miedzy 7 a 10 ton. W związku z tym widać jak duży dystans między nami jest - mówi newsrm.tv Michał Tekliński, Grupa Goldenmark.

Bum na złoto w Niemczech rozpoczął się w 2008 roku i od tego czasu zainteresowanie kruszcem nie słabnie. Tylko w trzecim kwartale zeszłego roku fundusz ETC-AUM posiadał aż 252 tony kruszcu, co odpowiada prawie 10 miliardom euro. Niemiecki bank centralny zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem posiadania złota.

- Jak pokazuje doświadczenie dywersyfikacja majątku pomiędzy różnego rodzaju aktywa, w tym spora część w złocie, sprawdza się doskonale. Stereotyp niemieckiego emeryta nie bierze się z niczego. Niemcy na starość mają z czego korzystać, mogą podróżować po całym świecie. Takie podejście jakie reprezentują niemieccy klienci jest bardzo dobre. Wszyscy, którzy lokują środki w złocie widzą, że to jest coś co zawsze im się przyda. Na co można popatrzeć, a w sytuacji kiedy będzie to konieczne po prostu skorzystać. To jest bardzo dobre racjonalne podejście - wyjaśnia Michał Tekliński.

 

Newsrm.tv


POWIĄZANE

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...

W epoce cyfrowej, gdzie przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę