(Bez)Alkoholowe akademiki

12 listopada 2003

Akademiki uchodzą za najbardziej rozrywkowe i alkoholowe studenckie lokale. Tymczasem okazuje się, że obowiązuje w nich zakaz wnoszenia i spożywania procentowych trunków. Władze uczelni zakazują, a studenci nic sobie z tego nie robią.

Zakaz związany jest z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i zabrania spożywania alkoholu na terenie szkół, również wyższych.
- Akademik jak najbardziej jest terenem uczelni - mówi Małgorzata Ludera, kierownik Działu Dydaktyki i Spraw Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku. - Ustawa narzuca nam taki obowiązek, więc umieściliśmy zakaz w regulaminach, które wiszą w domach studenta. Każdy może je przeczytać.

W uniwersyteckim akademiku taki zakaz wisi tuż przy portierni i studenci doskonale o nim wiedzą, jednak potrafią go skutecznie obejść.
- Wnosimy alkohol w plecakach lub nieprzezroczystych torbach - mówi jeden ze studentów. - Nie zdarzyło się nam jeszcze, żeby portierka przeszukiwała nam torby. Potem zamykamy się w pokojach i tam trwa impreza.

Zdaniem pracowników administracji uniwersytetu, studenci przychodzą na studia nie po to, aby się bawić i spożywać alkohol, ale przede wszystkim po to, aby zdobywać wiedzę. Dlatego niesforni studenci, którzy nie przestrzegają zakazu spożywania napojów "wyskokowych” na terenie uczelni będą karani.
- Możemy upomnieć takiego mieszkańca domu studenckiego - mówi Małgorzata Ludera. - Jeśli sytuacja powtarzałaby się, możemy go wydalić z akademika. Jednak tropienie pijących studentów nie jest łatwe. - Nie możemy przecież bezustannie nachodzić studentów w ich pokojach - wyjaśnia Małgorzata Ludera.


POWIĄZANE

Dzielnicowe Dni Dobrego Jedzenia w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyły się ...

Sezon na kasze trwa cały rok, a ich dostępność nie jest warunkowana pogodą czy k...

Rola produktów zbożowych w diecie cukrzycowej. W ostatnich latach bardzo dużo mó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę