aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Lekcja wychowania antyterrorystycznego

14 stycznia 2004

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia atakami terrorystycznymi - dowiedzieli się uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce.

Lekcję poprowadził generał Sławomir Gawor. - Chcemy uczulić dzieciaki na sytuacje i osoby zachowujące się podejrzanie. Młodzież jest bardzo spostrzegawcza, ich uwagi mogą w przyszłości okazać się bardzo cenne - mówił generał.

Uczniowie III klasy gimnazjum dowiedzieli się, w jaki sposób reagować w sytuacji zagrożenia, na co zwracać uwagę podczas dużych imprez lub w supermarkecie na zakupach. Co powinno obudzić ich czujność. - Nigdy nie wiadomo, kiedy takie uwagi mogą się przydać - mówiła Irena Nowak, dyrektorka szkoły.

Uczniowie najbardziej zainteresowani byli przygotowaniem kraju na atak bronią chemiczną i biologiczną. - Chyba mamy zapasy szczepionek i antidotum - pytali się uczniowie? Generał rozwiewał wszelkie wątpliwości. Opowiadał także o specyfice pracy w Biurze Ochrony Rządu, gdyż uczniowie chcieli wiedzieć, jak można zostać agentem. Podobne lekcje odbędą się jeszcze w tym miesiącu w gimnazjach w Kobyłce i Wołominie. - Weźmie w nich udział płk. Leszek Drewniak z GROM - informuje Andrzej Lek, społecznik, organizator przedsięwzięcia.

Warszawskie szkoły na razie nie prowadzą takich zajęć. - Dyrekcje placówek zostały przygotowane do przeprowadzenia szkoleń we własnym zakresie. Biuro Bezpieczeństwo rozesłało do wszystkich szkół specjalne instrukcje na wypadek zagrożenia atakami terrorystycznymi - wyjaśnia Krystyna Patuszyńska z Biura Edukacji.


POWIĄZANE

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...

Esperal, potocznie nazywany wszywką alkoholową, to lek zawierający substancję cz...

Pracownicy, którzy chcą pracować tymczasowo lub sezonowo w USA w rolnictwie, pow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę