Lekcja wychowania antyterrorystycznego

14 stycznia 2004

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia atakami terrorystycznymi - dowiedzieli się uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce.

Lekcję poprowadził generał Sławomir Gawor. - Chcemy uczulić dzieciaki na sytuacje i osoby zachowujące się podejrzanie. Młodzież jest bardzo spostrzegawcza, ich uwagi mogą w przyszłości okazać się bardzo cenne - mówił generał.

Uczniowie III klasy gimnazjum dowiedzieli się, w jaki sposób reagować w sytuacji zagrożenia, na co zwracać uwagę podczas dużych imprez lub w supermarkecie na zakupach. Co powinno obudzić ich czujność. - Nigdy nie wiadomo, kiedy takie uwagi mogą się przydać - mówiła Irena Nowak, dyrektorka szkoły.

Uczniowie najbardziej zainteresowani byli przygotowaniem kraju na atak bronią chemiczną i biologiczną. - Chyba mamy zapasy szczepionek i antidotum - pytali się uczniowie? Generał rozwiewał wszelkie wątpliwości. Opowiadał także o specyfice pracy w Biurze Ochrony Rządu, gdyż uczniowie chcieli wiedzieć, jak można zostać agentem. Podobne lekcje odbędą się jeszcze w tym miesiącu w gimnazjach w Kobyłce i Wołominie. - Weźmie w nich udział płk. Leszek Drewniak z GROM - informuje Andrzej Lek, społecznik, organizator przedsięwzięcia.

Warszawskie szkoły na razie nie prowadzą takich zajęć. - Dyrekcje placówek zostały przygotowane do przeprowadzenia szkoleń we własnym zakresie. Biuro Bezpieczeństwo rozesłało do wszystkich szkół specjalne instrukcje na wypadek zagrożenia atakami terrorystycznymi - wyjaśnia Krystyna Patuszyńska z Biura Edukacji.


POWIĄZANE

Wojna w Ukrainie jest katastrofą nie tylko dla ludzi, prowadzi także do ogromnyc...

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo...

Do członków Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP"– dołącza fi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę