CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Misja Przyroda

3 grudnia 2015
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza szkoły podstawowe z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu województwa podlaskiego i zachodniopomorskiego do udziału w programie edukacji ekologicznej „Misja Przyroda”.

„Misja Przyroda” to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych
z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w szkole w tematykę projektu, udadzą się na pięciodniowe zajęcia do wybranego Parku Narodowego. Młodzież wcieli się w rolę odkrywców i badaczy oraz będzie brać udział w grach oraz zabawach edukacyjnych, a także w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Dzięki zajęciom uczniowie poznają walory przyrodnicze wybranego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy, a także szybciej i chętniej przyswajają wiedzę o środowisku naturalnym oraz odkrywają przyrodę swojego regionu.

Zgłoszenia do programu – wypełnioną przez gminę deklarację uczestnictwa, dostępną na stronie www.efrwp.pl – należy przesłać w formie skanu na adres misja@efrwp.com.pl lub faxu na numer 22/620 90 93 oraz oryginał deklaracji pocztą na adres: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, ul. Miedziana 3A, 00-814 Warszawa w terminie od 17 do 25 marca br. Każda gmina do udziału w programie może zgłosić jedną szkołę.

– „Misja Przyroda” to projekt, którego celem jest przekazanie młodym ludziom wiedzy o ekologii i otaczającej ich przyrodzie w sposób, który ich zaciekawi i zainteresuje. Istotą Projektu jest także, a może przede wszystkim, zwrócenie uwagi uczniów szkół podstawowych na otaczające ich środowisko naturalne oraz zachęcenie do włączenia się w jego ochronę i promowanie dziedzictwa przyrodniczego własnego regionu– mówi Krzysztof Lipiński, z-ca dyrektora generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.


POWIĄZANE

Od wykładu poświęconego badaniom archeologicznych prowadzonym w Peru przez nauko...

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Czy wszyscy uczniowie radzą sobie w powa...

Program „Mamy kota na punkcie mleka” zaprasza do kolejnego konkursu, który rozpo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę