EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

"Pakt dla edukacji"

20 stycznia 2003

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował dokumentem, w którym zawarł swoje propozycje naprawy polskiej edukacji. "Pakt dla edukacji" przygotowany został przez związek we współpracy z naukowcami i praktykami, nie tylko związanymi z ZNP.

Zdaniem związku nadal nie został osiągnięty jeden z głównych celów reformy: wyrównanie szans w dostępie do edukacji. 

"Pakt" zawiera zapisy, które mogą przyczynić się do naprawy tej sytuacji. W dokumencie zamieszczono notę, w której stwierdzono, że budżet państwa powinien pokrywać faktyczne koszty edukacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej funkcji szkoły. ZNP zwraca również uwagę, że należy podnieść rolę kuratorów, upowszechnić wychowanie przedszkolne i obniżyć wiek szkolny.

Związek chce poddać dokument szerokiej dyskusji publicznej. Egzemplarze dokumentu przekazane zostaną m.in. prezydentowi, premierowi, wszystkim klubom parlamentarnym, organizacjom samorządowym i pozarządowym.

Liczmy na szeroki oddźwięk społeczny, będący wynikiem uważnej lektury dokumentu. Nie traktujemy go jako zamkniętą całość, nie odnosimy się do niego w sposób dogmatyczny. Jesteśmy otwarci na krytykę i zmiany – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Projekt dokumentu był przedmiotem dyskusji XXXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów ZNP, który odbył się pod koniec ubiegłego roku. Wybrano wtedy zespół, który miał zakończyć prace nad "Paktem". 


POWIĄZANE

Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski ...

W dniu 28 marca 2023 r. o godzinie 11.00 planowane jest spotkanie online, podcza...

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca br., w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędzie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę