aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

SGH podpisała porozumienie ze stołeczną policją

8 grudnia 2004

Policjanci będą mieli większą swobodę w walce z dilerami narkotyków na terenie Szkoły Głównej Handlowej - wynika z porozumienia zawartego we wtorek pomiędzy SGH a stołeczną policją.

Dotychczas każda policyjna interwencja musiała być poprzedzona zgodą rektora, teraz będą jedynie informować władze uczelni o podjętych działaniach.

Podobne porozumienia z policją podpisały dotąd m.in. w Warszawie - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski i Akademia Pedagogiki Specjalnej, a także krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza (jako pierwsza w kraju) i lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Dla studentów będą organizowane m.in. wykłady, prelekcje (z udziałem policjantów) dotyczące narkotyków i kar, które grożą za ich posiadanie lub rozpowszechnianie. Funkcjonariusze będą natomiast mogli swobodniej działać na terenie uczelni i natychmiast reagować w sytuacjach, gdy otrzymają informacje o popełnieniu na jej terenie przestępstw związanych z narkotykami.

- Do tej pory było tak, że musieliśmy prosić o zgodę rektora, teraz po uzyskaniu informacji o narkotykach będziemy mogli interweniować bez dodatkowych procedur - powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Policjanci będą musieli jedynie poinformować władze uczelni o prowadzonych działaniach.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę