aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Technik Rolnik 4 Edycja

31 lipca 2007
IV ostatnia edycja Internetowego Szkolenia -rekrutacja do 31.07.07- Ostatnie wolne miejsca!!! Formularz zgłoszeniowy

Szanowni Państwo,

 Pierwszy Portal Rolny, organizuje dodatkową rekrutację, na IV edycję internetowego kursu przygotowawczego pt.„Technik Rolnik IV”. UWAGA!!! Tylko do 31 lipca 2007 można wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc  jest ograniczona, dlatego została podjęta decyzja, że rekrutacja, będzie prowadzona do wyczerpania miejsc egzaminacyjnych. Egzaminy będą odbywały się w  Rolniczych Centrach Kształcenia Ustawicznego lub w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych. Piszemy w ten sposób, ponieważ Ministerstwo Edukacji Narodowej znów zafundowało nam niejasne przepisy. W kolejnych – sprzecznych ze sobą rozporządzeniach- nie została uwzględniona grupa osób dorosłych, które legitymują się wykształceniem średnim (tzw. Edukacja Policealna) i czekamy obecnie na ostateczną interpretację przepisów z ministerstwa. Egzaminy końcowe będą się odbywać, ale niejasne jest, czy w Centrach Kształcenia Ustawicznego, czy też w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych. Tak więc, liczymy, że kompletną wiedzę odnośnie egzaminów eksternistycznych Technik Rolnik otrzymamy do końca sierpnia 2007r.

- W związku z powyższym, zapraszamy do jak najszybszego przystąpienia do naszego internetowego przedsięwzięcia, którego zadaniem jest przygotowanie uczestników z materiałów zawodowych, obejmujących w swej zawartości zakres programowy, obowiązujący w Technikum Rolniczym. Średnie wykształcenie rolnicze pozwala m. innymi na otrzymywanie dotacji Unii Europejskiej, m.innymi Młody Rolnik, zakup ziemi itp. zgodnie z założeniami PROW.

Jeżeli chcesz szybko uzyskać kwalifikacje rolnicze na poziomie Technik Rolnik, aby móc przejąć gospodarstwo rolne, kupić ziemię i otrzymać dopłaty unijne? Weź udział w internetowej szkole, którą organizuje Pierwszy Portal Rolny, pod patronatem Krajowej Rady Izb Rolniczych. Jest to ostatnia edycja Internetowego Technika Rolnika Eksternistycznego, którego zadaniem jest przekazanie wiedzy ułatwiającej zdobycie wykształcenia średniego w zawodzie „TECHNIK ROLNIK. Piszemy „ostatnie”, ponieważ MEN wydał już rozporządzenie o likwidacji możliwości kształcenia zawodowego osób dorosłych w trybie eksternistycznym.

 Formuła naszego przedsięwzięcia jest skierowana do wszystkich tych, którzy posiadają wykształcenie średnie. Oznacza to, że jest to internetowa szkoła policealna! Do przystąpienia do egzaminu policealnego nie jest wymagana matura! Niezbędne jest wylegitymowanie się świadectwem ukończenia szkoły średniej! Oczywiście udział w internetowej szkole mogą brać również wszyscy ci, którzy zdali egzamin maturalny, są absolwentami techników, wyższych uczelni. W naszym internetowym przedsięwzięciu nie mogą brać udziału absolwenci szkół podstawowych zasadniczych szkół zawodowych oraz gimnazjów.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w internetowej szkole i chcących zdobyć wiedzę obowiązującą w Technikach Rolniczych, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronach internetowych www.technikrolnik.pl ,  www.ppr.pl oraz na platformie edukacyjnej www.intedu.pl  Aby Państwa zgłoszenie zostało poprawnie wpisane do bazy, należy formularz wypełnić wyłącznie za pomocą przeglądarki Internet Explorer 6.0 W razie problemów prosimy o kontakt pod adresem admin@intedu.pl 

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy która obowiązuje w Technikach Rolniczych, prosimy o niezwłoczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Ilość miejsc ograniczona!

Internetowe szkolenie trwa około 3 miesiące. Każdy uczestnik, w indywidualny sposób może decydować  o tempie przyswajania wiedzy, internetowy kurs można, zatem zakończyć w krótszym terminie! Materiały merytoryczne są dostępne w naszej Internetowej Platformie Edukacyjnej od 01 lipca do 30 grudnia 2007r. Tak, więc, im wcześniej rozpocznie się naukę, tym więcej czasu do przygotowania się do egzaminu, który odbędzie się w sesji jesiennej 2007!!!

 Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi: 750,00 zł od osoby.

 Koszt ten obejmuje:

· Materiały merytoryczne w formie elektronicznej

·Zaliczenia poszczególnych partii materiałów – testy samosprawdzające;

·Do każdego przedmiotu nauczania dołączona zostanie bibliografia stanowiąca dodatkowe źródło informacji i poszerzająca wiedzę z przedmiotu;

·Koszty administracyjne

Koszt egzaminu eksternistycznego to 30,45 złotych za jeden przedmiot! W zależności od placówki egzaminacyjnej ilość egzaminów może być różna, lecz nie powinna przekroczyć dziesięciu. W dotychczasowej praktyce egzaminy były zdawane z następujących przedmiotów:

 1. Podstawy produkcji roślinnej 2. Podstawy produkcji zwierzęcej 3. Technologia produkcji roślinnej 4. Technologia produkcji zwierzęcej 5. Mechanizacja rolnictwa 6. Gospodarstwo domowe/tylko kobiety/ 7. Marketing 8.Ekonomika rolnictwa i Polityka Rolna 9.Zarządzanie firmą 10. Egzamin Praktyczny

UWAGA!!! Z egzaminu praktycznego można uzyskać całkowite zwolnienie pod warunkiem spełnienia poniższych warunków:

- przedstawienie zaświadczenia z Urzędu Gminy, że jest się właścicielem lub współwłaścicielem gospodarstwa rolnego od przynajmniej 3 lat.

Aby przystąpić do egzaminu należy przygotować następujące dokumenty:

1. Wniosek /wzór dostępny dla uczestników na platformie edukacyjnej w dziale "dokumenty"/

2. Kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej - potwierdzone przez Notariusza lub oryginał świadectwa /w zależności od wymogów danej placówki egzaminacyjnej/

3. Kserokopię dowodu osobistego

4.Dwa zdjęcia w formacie takim jak na świadectwie szkolnym - koniecznie podpisane na odwrocie

5.Kserokopię dowodu opłaty egzaminacyjnej/ szczegóły na platformie edukacyjnej./

6. W przypadku ubiegania się o zwolnienie z egzaminu praktycznego stosowne zaświadczenie z Urzędu Gminy.

Po ukończeniu internetowego szkolenia teoretycznego, zdaniu egzaminów uczestnik szkolenia uzyskuje świadectwo ukończenia policealnej szkoły w zawodzie „Technik Rolnik”.

Wszelkich, dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres e-mailowy: edukacja@intedu.pl lub pod nr telefonów:

 0781 244 709; 0781 244 710; Tel /faks 071 339 00 65.

UWAGA!!! Egzaminy, każdy z uczestników może zdawać w dowolnej placówce szkolnej w Polsce, która tego typu eksternistyczne egzaminy prowadzi. Są to najczęściej Technika Rolnicze i Rolnicze Centra Kształcenia Ustawicznego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w ostatniej edycji  Internetowego Szkolenia „Technik Rolnik”. 

Organizatorzy: Pierwszy Portal Rolny; Patronat: KRIR


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę