Holandia: FrieslandCampina dopina sprzedaż działu soków

24 sierpnia 2017
Holandia: FrieslandCampina dopina sprzedaż działu soków

Od lat holenderski gigant mleczarski oczyszcza swoje portfolio z niemlecznych aktywów. Taka strategia może trochę dziwić, gdyż mleczarnie starają się nie zamykać na dodatkowe dochody (zwłaszcza firmy mleczarskie na Bliskim i Dalekim Wschodzie). W Polsce przykładem takiej dywersyfikacji jest Grupa Polmlek.

FrieslandCampina wybrał strategię specjalizacji i jej ostatnim aktem jest sprzedaż firmy Riedel, której tradycje biznesowe sięgają 1879 roku. W latach 70-tych ubiegłego wieku Riedel stał się liderem rynkowym dzięki zainwestowaniu w pakowanie soków w kartony. Dziś posiada kilka znanych marek: Appelsientje, CoolBest, DubbelFrisss, Taksi i Extran. Nie jest jednak tajemnicą, że konsumpcja soków w Holandii w ostatnich 10 latach spadła o 25%.

Tym bardziej FrieslandCampina dążył od wiosny do sprzedaży sokowej części firmy. Nabywcą okazała się firma Standard Investment, która ma udziały m.in.: w Burger King Netherlands i firmie piekarskiej Dutch Bakery. Firmę tworzy 11 menedżerów, którzy zarządzają firmami zatrudniającymi 3000 osób i przynoszącymi rocznie ok. 500 mln euro przychodu.

Riedel posiada własne zakłady produkcyjne, gdzie wytwarza i pakuje swoje produkty. Sprzedaje swoje wyrobu w Holandii i Belgii w sieciach handlowych, stacjach benzynowych, w vendingu i cateringu. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku sięgnęły 125 mln euro. Firma zatrudnia 200 osób.

FrieslandCampina nie ujawniła kwoty transakcji.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Wiceminister Sławomir Mazurek przewodniczył polskiej delegacji na 24 posiedzeniu...

Chiny uzgodniły warunki otwarcia swojego rynku dla drobiu z Niemiec. Taką inform...

Motylarnia powstanie w przyszłym roku przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę