CTR_80917

Jeszcze tydzień czekamy na zgłoszenia do konkursu „Zaadoptuj rzekę”

25 października 2016

„Zaadoptuj rzekę” czyli otocz ją opieką, monitoruj i sprzątaj jej brzegi, przeprowadź lekcję tematyczną, quiz czy wycieczkę, poznaj jej walory przyrodnicze i kulturowe, dowiedz się jaka historia wije się wokół jej brzegów. Opisz to i zdobądź nagrodę w konkursie Klubu Gaja - „Zaadoptuj rzekę”. Na zgłoszenia czekamy jeszcze tylko tydzień!

Termin nadsyłania sprawozdań do konkursu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę” mija 31. października 2016 r. W konkursie doceniamy interesujące i innowacyjne działania mające na celu ochronę wód. Do udziału zapraszamy placówki oświatowe oraz samorządy, firmy, instytucje, kajakarzy, wędkarzy, wodniaków, miłośników rzek oraz lokalne grupy działania. Pokażcie jak można zainteresować się rzeką, dbać o nią – po prostu ją zaadoptować.

Najciekawsze inicjatywy nagrodzimy:  szkoły - całodniowymi zajęciami edukacyjnymi w okresie listopad/grudzień 2016, przedszkola – specjalnymi statuetkami, a inne podmioty mogą wygrać Znaki Wodne czyli pamiątkowe tablice informacyjne. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje w regulaminie i na stronie http://www.zaadoptujrzeke.pl/pl/konkursy/zaadoptuj-rzeke.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

1. Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody. Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że zmniejszanie zużycia wody w gospodarstwie domowym przynosi realne korzyści finansowe. Trudniej zadbać o to w miejscach publicznych, trudniej także zachęcać do takiego postępowania dzieci i młodzież. Czekamy na opisy działań podjętych w tym zakresie.

2. Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów. Wolne i drożne rzeki oraz czysta woda to dobro powszechne. Im więcej uczestników i partnerów uda się zaangażować w działania w ramach programu, tym większe efekty zarówno w zmianie nawyków racjonalnego wykorzystywania wody, jak i utrzymywania czystości rzek i innych akwenów. Czekamy na relacje dotyczące kogo udało się zaangażować we wspólne działania oraz ile osób wzięło w nich udział.

3. Najciekawsze przeprowadzenie działań. Akweny i rzeki, z których poprzez systemy i urządzenia komunalne, czerpiemy wodę są w naszym najbliższym otoczeniu. Mimo to, rzadko odwiedzamy te tereny, a informacje o stanie wód nie są dla nas zbyt ważne. Program Zaadoptuj rzekę może rozbudzić społeczne zainteresowanie rzekami! Czekamy na opisy ciekawych działań, które rozbudziły aktywność na rzecz rzek różnych grup społecznych niezależnie od wieku, zainteresowań czy wykonywanego zawodu.

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Więcej informacji:
www.zaadoptujrzeke.pl
www.klubgaja.pl

 

Partner Strategiczny:

Fundacja PKO Banku Polskiego

Klub Gaja, zdj. KG


POWIĄZANE

We wtorek rząd zdecydował o przyznaniu 25 mln euro pomocy dla fińskich rolników....

W Polsce wzrosło spożycie soków, przyczyniła się do tego trzyletnia kampania pro...

Począwszy od 21 listopada 2017 roku polskie produkty mleczarskie będą oferowane,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę