Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Apel do związków i organizacji rolniczych

7 marca 2023
Apel do związków i organizacji rolniczych

Pan Grzegorz Jedamski, stara się zwszystkił sił zwrócić uwagę na fakt, iż emeryci/rolnicy są w nierówny sposób traktowani przy wypłatach emerytur, a ostatnia Ustawa o świadczeniach emerytalnych rolników narusza wręcz zapisy Konstytucji RP.

Poniżej prezentujemy apel Pana Grzegorza Jedamskiego, rolnika i emeryta, który skierowany jest tym razem do organizacji rolniczych. 

Apel do związków i organizacji rolniczych


Szanowni Państwo,

w interesie rolników/emerytów zwracam się do  Państwa z prośbą o występowanie do Rządu i KRUS  z apelem o wypłacenie emerytom należnego wyrównania z tytułu obniżonych emerytur na skutek błędnego, bezpodstawnie obniżonego wskaźnika emerytury uzupełniającej.

Apel powinien być wysyłany na skrzynkę poczty elektronicznej Rządu i KRUS tj.:  kontakt@kprm.pl ; kancelaria@minrol.gov.plsekretariat.prezesa@krus.pl

Kwestie bezpodstawnego obniżania należnej emerytury omówiłem w e-mail wysłanych do Rządu i KRUS. Niniejszy problem był przedmiotem artykułów opublikowanych w portalu ppr.pl - link do artykułów w załączeniu. Przepis art. 26 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników jest jednoznaczny; można obniżać odpowiednio wskaźnik emerytury uzupełniającej rolnikom tylko wówczas  ", jeżeli liczba lat przyjęta do ustalenia części składkowej,................. ,jest mniejsza od 20; " - inna interpretacja przepisu zarówno w wykładni językowej jak również i logicznej zdania jest absolutnie nie do przyjęcia. Części zdania, przepisu art. 26 ust.1 przed średnikiem, są częścią rozporządzającą, decydującą kiedy ma zastosowanie część zdania po średniku.

 

Skoro ZUS z urzędu wypłaca swoim emerytom zaległe należności z tytułu błędnie naliczonej wysokości kwoty emerytury, to również KRUS powinien z urzędu postąpić analogicznie, tj. wypłacić stosowne wyrównania.  Nie pozwólcie by rolników/emerytów traktowano gorzej.     Pokażcie, że potraficie bronić słusznych interesów swych matek i ojców, wszak zazwyczaj emeryci nie biorą już aktywnego udziału w życiu związków i organizacji rolniczych.

Proszę o przesyłanie niniejszego apelu do jednostek terenowych z zaleceniem występowania z apelem do Rządu i KRUS przez organizacje terenowe.

Z poważaniem

Grzegorz Jedamski

POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę