aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Apel do związków i organizacji rolniczych

7 marca 2023
Apel do związków i organizacji rolniczych

Pan Grzegorz Jedamski, stara się zwszystkił sił zwrócić uwagę na fakt, iż emeryci/rolnicy są w nierówny sposób traktowani przy wypłatach emerytur, a ostatnia Ustawa o świadczeniach emerytalnych rolników narusza wręcz zapisy Konstytucji RP.

Poniżej prezentujemy apel Pana Grzegorza Jedamskiego, rolnika i emeryta, który skierowany jest tym razem do organizacji rolniczych. 

Apel do związków i organizacji rolniczych


Szanowni Państwo,

w interesie rolników/emerytów zwracam się do  Państwa z prośbą o występowanie do Rządu i KRUS  z apelem o wypłacenie emerytom należnego wyrównania z tytułu obniżonych emerytur na skutek błędnego, bezpodstawnie obniżonego wskaźnika emerytury uzupełniającej.

Apel powinien być wysyłany na skrzynkę poczty elektronicznej Rządu i KRUS tj.:  kontakt@kprm.pl ; kancelaria@minrol.gov.plsekretariat.prezesa@krus.pl

Kwestie bezpodstawnego obniżania należnej emerytury omówiłem w e-mail wysłanych do Rządu i KRUS. Niniejszy problem był przedmiotem artykułów opublikowanych w portalu ppr.pl - link do artykułów w załączeniu. Przepis art. 26 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników jest jednoznaczny; można obniżać odpowiednio wskaźnik emerytury uzupełniającej rolnikom tylko wówczas  ", jeżeli liczba lat przyjęta do ustalenia części składkowej,................. ,jest mniejsza od 20; " - inna interpretacja przepisu zarówno w wykładni językowej jak również i logicznej zdania jest absolutnie nie do przyjęcia. Części zdania, przepisu art. 26 ust.1 przed średnikiem, są częścią rozporządzającą, decydującą kiedy ma zastosowanie część zdania po średniku.

 

Skoro ZUS z urzędu wypłaca swoim emerytom zaległe należności z tytułu błędnie naliczonej wysokości kwoty emerytury, to również KRUS powinien z urzędu postąpić analogicznie, tj. wypłacić stosowne wyrównania.  Nie pozwólcie by rolników/emerytów traktowano gorzej.     Pokażcie, że potraficie bronić słusznych interesów swych matek i ojców, wszak zazwyczaj emeryci nie biorą już aktywnego udziału w życiu związków i organizacji rolniczych.

Proszę o przesyłanie niniejszego apelu do jednostek terenowych z zaleceniem występowania z apelem do Rządu i KRUS przez organizacje terenowe.

Z poważaniem

Grzegorz Jedamski

POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę