aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Skoro ZUS wypłaca emerytom wyrównanie, to samo powinien robić KRUS

5 marca 2023
Skoro ZUS wypłaca emerytom wyrównanie, to samo powinien robić KRUS

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emerytów. W swojej ostatniej korespondencji, na publikację której, każdorazowo wyraża zgodę, ponownie zwraca się do Rządu RP i Zarządu KRUS, o niezwłoczne wyrównanie zaniżanych świadczeń emerytalnych rolników, które z powodu błędu lub przeoczenia błędnie była naliczane dla wszystkich tych, którzy mają dłuższy niż 20-to letni okres składkowy.

W najnowszej korespondencji, kierowanej nie tylko do Rządu RP i Zarządu KRUS, ale i do rolniczych związków zawodowych, samorządu rolniczego oraz klubów parlamanternach poszczególnych partii politycznych i mediów czytamy:

Do Rządu RP i Zarządu KRUS


Szanowni Państwo,

jeszcze raz w interesie publicznym i własnym (wszystkich pokrzywdzonych rolników/emerytów) zwracam się do Rządu RP i Zarządu KRUS o niezwłoczne wypłacenie emerytom należnych wyrównań z tytułu błędnego obliczania wskaźnika emerytury uzupełniającej wszystkim rolnikom/emerytom, którzy przekroczyli poziom ponad 20 lat składkowych.

Problem zaniżonych emerytur rolniczych przedstawiłem w e-mail wysłanym m.in do Premiera - niniejszy problem został przedstawiony w artykule opublikowanym w ppr.pl ; w zał. link da art.

 
Jak Państwu wiadomo ZUS   z urzędu   wypłaca swoim emerytom wyrównania  z tytułu zmniejszonych emerytur, które były wypłacane w zmniejszonej wysokości na skutek błędnego obliczenia  wysokości należnej emerytury przez ZUS. O powyższym informuje m.in. portal fakt.pl  w artykule Rząd ujawnia:  - w zał. link do niniejszego artykułu.
 
 
Skoro ZUS  z urzędu  wypłaca emerytom stosowne wyrównania, to również KRUS powinien z urzędu naliczyć i wypłacić stosowne wyrównania z tytułu błędnego naliczania wysokości należnych emerytur - zobowiązanie wynikające z obowiązującego prawa.
 
Domagam się traktowania rolników/emerytów  na równi z emerytami ZUS -  wszak Konstytucja gwarantuje wszystkim równość wobec prawa.


Niniejszym OŚWIADCZAM, że wyrażam zgodę na ujawnienie moich danych osobowych wszystkim mediom przedstawiających temat w swych audycjach i publikacjach.


Z poważaniem

Grzegorz Jedamski
 
Do wiadomości: prezydent RP;  Kluby parlamentarne Sejmu; Związki i organizacje rolnicze; PAP - media

inf. własna ppr.pl na pdst. koresp. Grzegorz Jedamski


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę