Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

28 sierpnia 2017
Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył. Życzę mu rozwoju i dobrych perspektyw - napisał w sobotę prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce.

List został opublikowany na stronie prezydent.pl.

"Pracując nieraz od podstaw, przekształcili Państwo wiele miejsc w Polsce we wspaniałe zielone enklawy. (...) Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył wielopokoleniowy wysiłek działkowców" - napisał w liście prezydent. Jak podkreślił "polskie ogrody działkowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie".

Zdaniem prezydenta, z uwagi na wielkość ruchu działkowego w Polsce, "należy traktować go jako ważne zjawisko społeczne, o bogatych dokonaniach i znaczącej misji".

Jak podkreślił prezydent, ogrody działkowe to przykład na budowanie harmonii między cywilizacją a naturą. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce służące nie tylko odpoczynkowi czy rozwijaniu własnych pasji, ale również podejmowaniu "pożytecznych przedsięwzięć razem z innymi członkami działkowej wspólnoty".

"Z okazji pięknego jubileuszu ruchu działkowego w Polsce, składam wszystkim Państwu serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Życzę, aby czerpali Państwo ze swoich dokonań na działkach, ze spędzonego tam czasu, jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzę bogatych plonów i miłego relaksu, dzielonego z bliskimi. Życzę ruchowi działkowemu rozwoju i dobrych perspektyw. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia" - zakończył swój list prezydent.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie warunków udzielania prefe...

Parlament Europejski wezwał w środę państwa członkowskie do pełniejszego zbadani...

W latach 20. XX w. dzięki opracowanym przez Polaków szczepionkom powstrzymano ep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę