Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

28 sierpnia 2017
Prezydent: ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył. Życzę mu rozwoju i dobrych perspektyw - napisał w sobotę prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce.

List został opublikowany na stronie prezydent.pl.

"Pracując nieraz od podstaw, przekształcili Państwo wiele miejsc w Polsce we wspaniałe zielone enklawy. (...) Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył wielopokoleniowy wysiłek działkowców" - napisał w liście prezydent. Jak podkreślił "polskie ogrody działkowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie".

Zdaniem prezydenta, z uwagi na wielkość ruchu działkowego w Polsce, "należy traktować go jako ważne zjawisko społeczne, o bogatych dokonaniach i znaczącej misji".

Jak podkreślił prezydent, ogrody działkowe to przykład na budowanie harmonii między cywilizacją a naturą. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce służące nie tylko odpoczynkowi czy rozwijaniu własnych pasji, ale również podejmowaniu "pożytecznych przedsięwzięć razem z innymi członkami działkowej wspólnoty".

"Z okazji pięknego jubileuszu ruchu działkowego w Polsce, składam wszystkim Państwu serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Życzę, aby czerpali Państwo ze swoich dokonań na działkach, ze spędzonego tam czasu, jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzę bogatych plonów i miłego relaksu, dzielonego z bliskimi. Życzę ruchowi działkowemu rozwoju i dobrych perspektyw. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia" - zakończył swój list prezydent.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę