aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szybka reakcja Premiera Morawieckiego

10 stycznia 2023
Szybka reakcja Premiera Morawieckiego

Po zapowiedzianych przez największe związkowe organizacje rolnicze na czele z NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" RI, ZZR KORONA, OPZZRiOR protestów rolniczych, Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na dziś, na gdodzinę 13 przedstawicieli wsponianych organizacji do swojej Kancelarii na Al. Ujzadowskich w Warszawie. 

Jak dowiadujemy się z komunikatu ZZR KORONA, spotkanie z premierem Morawieckim i uzgodnienia w zakresie rolniczych postulatów jest warunkiem odwołania protestu zapowiedzianego na 17 stycznia.

Z kolei OPZZRiOR, w swoim komunikacie podaje, że w Kancelarii Premiera odbędzie się "spotkanie Rolniczego OPZZ, Solidarności Rolników RI oraz zaproszonych rolników z Premierem Mateuszem Morawieckim w celu omówienia rolniczych postulatów. W spotkaniu weźmie udział Wicepremier i Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk..." 

Przypomnijmy, NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych (Solidarność RI), Ogólnoposkie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (OPZZRiOR) Związek Zawodowy Rolników KORONA (ZZR KORONA) domagają się spotknia z Premierem Mateuszem Morawickim i poczynienia uzgodnień w zakresie rolniczych postulatów związanych przede wszystkim z bardzo trudną sytuacją ekonomiczną polskich rolników, którzy zajmują się produkcją roślinną i produkcją trzody chlewnej.

Jeżeli tak się nie stanie, to na dzień 17 stycznia 2022 r. związkowcy zapowiadają protest polegający na przejazdach traktorów i blokadach punktów granicznych. Protest może zostać odwołany, jeżeli w międzyczasie nastąpi spotkanie z premierem i zostaną zawarte konkretne ustalenia, które będą realizowały związkowe postulaty i znajdą drogę do wyjścia z kryzysu. Szczegóły można przeczytać w naszym artykule pt. "Styczeń 2023 może być kumulacją rolniczych protestów"

Wygląda na to, że rząd uznaje, że sytuacja jest na tyle poważna, że należy niezwłocznie spotkać się na najwyższym szczeblu z największymi organizacjami związkowymi rolników, i postarać się znaleźć drogę wyjścia z kryzysu w jakim znalazł się sektor produkcji rolnej.

oprac: e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę