CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Vetmedica 2013

3 grudnia 2015
W miniony weekend  tj. 20 i 21 kwietnia w Łodzi miało miejsce największe w kraju spotkanie specjalistów weterynarii czyli IX edycja  Targów Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica 2013. W tym roku podczas imprezy targowej organizowanej przez firmę Interserwis swoją ofertę  prezentowało  68 firm z Holandii,  Niemiec i Polski. Targom towarzyszył III Kongres Praktyki Weterynaryjnej Vetforum, w którym uczestniczyło ponad 700specjalistów.

 Podczas siedmiu sesji i spotkań, wykładowcy - praktycy z kraju i zagranicy przedstawili  swoje osiągnięcia praktyczne i naukowe z zakresu leczenia ran u koni, chorób neurologicznych psów i kotów, zagrożeń, rozpoznawania i zwalczania mykoplazmozy kur i indyków, diagnostyki chorób zwierząt egzotycznych, roli lekarza weterynarii w optymalizacji wyników produkcyjnych stad świń oraz bezpieczeństwa żywności.

Natomiast zwiedzający mogli obejrzeć przenośne urządzenia do ratowania zwierząt, wyposażenie weterynaryjnych laboratoriów oraz nowoczesne technologie do badania krwi . Ponadto nowoczesny system komputerowy, który pozwala połączyć w sieć wszystkie urządzenia w gabinecie lekarskim. Chodzi między innymi o elektroniczną współpracę aparatów laboratoryjnych, diagnostycznych i komputerów wysyłających automatyczne wiadomości do klientów. Podobnie jak w ubiegłych latach wystawcy targów zaprezentowali też  nowe produkty pozwalające na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów i zabezpieczenie zwierząt po hospitalizacji. Nowe technologie pomagają lekarzom weterynarii w promowaniu swoich usług. Wśród ciekawych rozwiązań są między innymi metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające szczepienie, a przy okazji reklamujące gabinet czy lecznicę.


POWIĄZANE

Naszym celem jest propagowanie idei "5 porcji" związanej z rolą owoców, warzyw i...

Ponad 10 firm z Chin z branży rolno-spożywczej weźmie udział w grudniowych targa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę