Adama_15.08-30.09.2021

Ptasie sejmiki

Do kalendarzowej jesieni jeszcze ponad miesiąc, tymczasem ptaki już ogłosiły jej nadejście i zbierają się do odlotu. Na Pomorzu zaczęły się właśnie sejmiki -ostatni etap pobytu ptaków w Polsce. Potem czeka je już tylko podróż na zimowiska do ciepłych ...

22 sierpnia 2005

Rybacy i bez dorszy, i bez rekompensat

4 tysiące złotych miesięcznie miała dostać 4-osobowa załoga kutra za przestój w połowie dorszy. O dwa tysiące więcej mieli otrzymywać armatorzy. Skończyło się jednak na obietnicach – większość rybaków jak na razie pieniędzy nie ujrzało.

22 sierpnia 2005

Kraków: Surfuj po Internecie za darmo

Pierwszą darmową kafejkę internetową otwarto w centrum Krakowa. By nie płacić za korzystanie z Internetu, trzeba spełnić tylko jeden warunek – być zameldowanym w mieście.

22 sierpnia 2005

Czarci pazur - diabelnie pożyteczne ziele

Choć jego nazwa brzmi złowieszczo, został uznany za jedno z 10 najważniejszych ziół XXI wieku – mowa o czarcim pazurze. Jednego z najważniejszych leków z „poletka Pana Boga” nie można niestety znaleźć na polskich łąkach.

22 sierpnia 2005

Opóźnione paszporty dla koni

Na próbę czasu wystawieni są hodowcy koni. W Koszalińskiem na paszporty dla swoich zwierząt czekają już 8 miesięcy . Opóźnienia są tak duże, bo w całym regionie pracuje tylko jeden inspektor wizytujący gospodarstwa.

22 sierpnia 2005

Kłopoty rybaków

Jak bumerang powraca problem rybaków. Zdaniem armatorów ministerstwo rolnictwa nie wywiązuje się ze wcześniejszych umów. Chodzi o opóźnienia w wypłacie rekompensat za wstrzymanie połowów dorszy na Bałtyku.

22 sierpnia 2005

Inwestycje

Najpierw był SAPARD teraz Sektorowy Program Operacyjny. Z programu inwestycji trafi do rolników prawie dwa i pół miliarda złotych. Ale pieniędzy zostało już niewiele. Do tej pory przyjęto ponad 20 tysięcy wniosków. Jedna czwarta chętnych już ...

22 sierpnia 2005

Co politycy PiS wiedzą o podatkach?

Politycy PiS, którzy twierdzą, że mają najlepszy dla obywateli pomysł na podatki, nie znają stawek VAT na gaz i prąd. Tak wniosek można wyciągnąć, oglądając ich stronę internetową.

19 sierpnia 2005

e-Faktury (jeszcze) mało popularne

Od zaledwie kilku tygodni obowiązuje rozporządzenie ministra finansów, wprowadzające możliwość wysyłania faktur drogą elektroniczną. Przedsiębiorcy na takie rozporządzenie czekali od dawna, wprowadzenie elektronicznych faktur miało bowiem ...

19 sierpnia 2005

Chcemy się dokształcać

Prawie połowa ankietowanych Polaków chce się dokształcać; najbardziej zainteresowani są nauką języków obcych i obsługi komputera - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos.

19 sierpnia 2005
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę