aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agroturystyka

4 grudnia 2003

Promowanie folkloru i regionalnych tradycji jest szansą na uatrakcyjnienie funkcjonujących na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej gospodarstw agroturystycznych. Ich właściciele liczą na to, że poprzez takie działania uda się przedłużyć sezon wypoczynkowy w gospodarstwach z kilku letnich miesięcy na cały rok.

Dla większości spośród dziewięćdziesięciu gospodarstw na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej miniony sezon letni był udany. Sezon czyli zaledwie kilka letnich miesięcy. Właściciele gospodarstw chcieliby jednak by oferowane miejsce wypoczynku na łonie natury były wykorzystane przez cały rok. Szansą jest dla nich m.in. pomoc samorządów.

Przedstawiciele Jurajskiego Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej chcą też by właściciele gospodarstw uatrakcyjniali pobyt turystów, m.in. promując folklor regionu. Przykładem tu jest założony przez Stanisław Kałkusa w podczęstochowskim Olsztynie teatr Stodoła. Właściciele gospodarstw agroturystycznych liczą przede wszystkim na dobra promocję - przede wszystkim tradycji , która pozwoliłaby by przyciągnąć coraz większą liczbę turystów zwłaszcza tych zza granicy.

Już w lutym przyszłego roku ukaże się kolejny trzeci już katalog promujący jurajskie gospodarstwa agroturystyczne. Opracowany w pięciu językach trafi m.in. na targi turystyczne do Berlina, Londynu i Wiednia.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę