aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Agroturystyka w centrum Polski

23 marca 2006

Położona w środkowo – północnej cześci województwa łódzkiego powiat zgierski ma szansę stac się ważnym ośrodkiem  turystycznym w centralnej Polsce.  Rozwojowi turystyki i rekreacji sprzyja bliskośc Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, zalewy na rzece Moszczenicy w Strykowie i na rzece Mrodze w Głownie.

Może pochwalic się również jedynym w środkowej Polsce sztucznie naśnieżanym stokiem naciarskim. Turyści mają na terenie gościnnej ziemi zgierskiej również do swojej dyspozycji kilkadziesiąt gospodarstw agroturystycznych, liczne stadniny koni, baseny, kapieliska oraz pole golfowe i kilka osrodków wypoczynkowych. Natomiast prawdziwym hiterm jest położona w lesie na granicy Zgierza i Łodzi ,,Stacja Nowa Gdynia’’ czyli zdaniem miejscowych wladz samorządowych najnowocześniejszy w Polsce ośrodek rekreacyjno hotelowy.  Zdaniem Lesława Jarzębowskiego, starosty zgierskiego walory turystyczne powiatu zgierskiego doceniane są  już nie tylko przez jego mieszkańcow i posiadaczy działak rekreacyjnych, ale także  przez coraz licznie odwiedzajacych  ten region wojewodztwa łódzkiwego gości , na których czekają gościnne gospodarstwa agroturystyczne oraz wyspecjalizowane ośrodki wypoczynkowe. Dlatego też lokalne  władze samorządowe dostrzegając w turystyce szansę dalszego  rozwoju ziemi zgierskiej wspierają wszelkie inicjatywy związane z odkrywaniem uroków ziemi zgierskiej.

Obecnie na terenie  powiatu działa Stowarzyszenie Agroturystyczne , obejmujace kilkanaście gospodarstw, a liczba rolników zainteresowanych taką działalnością stale wzrasta. Oferta gospodarstw agroturystycznych jest bardzo zróżnicowana są to pokoje do wynajęcia, wyżywienie, przejażdżki bryczkami i saniami, nauka jazdy konnej, obozy szkoleniowe i jeździeckie. Znakomite warunki przyrodnicze powiatu, dogodne połączenia drogowe i kolejowe oraz starania samych rolników w najblizszym czasie doprowadzą  do zwiekszenia ruchu turystycznego na terenie powiatu – mówi Lesław Jarzębowski zachęcajac do odwiedzin ziemi zgierskiej

W agroturystyce przoduje zaś gmina Zgierz, na terenie ktorej znajduje się obecnie już ponad 10 tysięcy działek rekreacyjnych. Z roku na rok ich liczba systematycznie wzrasta, ponieważ gmina oferuje atrakcyjne tereny pod budownictwo letniskowe. Działające na jej terenie od 4 lat Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Zgierskiej tworzy obecnie  20 gospodarstw nie tylko ze gminy Zgierz ale również z okolic Alesandrowa, Parzęczewa oraz Strykowa i Głowna.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę