informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Akcja sprzątania polskich lasów

21 lutego 2002

Z początkiem kwietnia ruszy wielka akcja sprzątania polskich lasów, w której udział wezmą bezrobotni i absolwenci szkół leśnych. Oczyszczanie terenów zielonych, a przy okazji sezonowe zatrudnienie rzeszy bezrobotnych jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Pracy.

Jak twierdzi minister środowiska Stanisław Żelichowski, pomysł jest już w dość zaawansowanym stadium. Wielkie sprzątanie rozpocznie się tuż po Wielkanocy. Najpierw zbierane będą śmieci wzdłuż największych dróg krajowych. Następnie posprzątane zostaną dzikie wysypiska w lasach państwowych, parki narodowe oraz inne obszary leśne. Wiele regionów stawia na turystykę. Nie da się zaprosić turystów do wypoczynku w zaśmieconych lasach – mówi minister, zwracając uwagę na potrzebę uporządkowania tych terenów. 

Na razie nie wiadomo, ilu bezrobotnych znajdzie zatrudnienie przy sprzątaniu lasów. Zależy to od szacunkowych danych o ilości śmieci w lasach oraz od zapotrzebowania zgłoszonego przez nadleśnictwa. 

Aby oczyszczone lasy nie zostały natychmiast zabrudzone, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Lasów Państwowych zatrudnionych zostanie 2 tys. osób, które wspomogą straż leśną i leśniczych w pilnowaniu porządku.

Akcja sprzątania jest cenną inicjatywą, która w prosty sposób przyniesie podwójną korzyść. Środowisko ma szansę zyskać swój prawdziwy wygląd, a spora grupa bezrobotnych zatrudnienie.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę