informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Angielski urlop

19 czerwca 2002

W Wielkiej Brytanii działalnością agroturystyczną zajmuje się coraz więcej gospodarstw wiejskich. Głównym powodem, dla którego turyści wybierają wypoczynek na wsi, są atrakcyjne krajobrazy, cisza, spokój i umiarkowana cena w stosunku do jakości usług. Goście oczekują wprawdzie wysokiego standardu gospodarstw turystycznych, lecz nie chcą, żeby był on tworzony kosztem szczególnej atmosfery, jaka panuje w rodzinnym gospodarstwie rolnym.

Na odpoczynek agroturystyczny i inne rodzaje turystyki w Wielkiej Brytanii turyści wybierają najczęściej Krainę Jezior (Lake District) w Anglii. W każdej angielskiej wsi można znaleźć popularną formę noclegu B&B –  bed and breakfast (łóżko i śniadanie). Można z niej korzystać przez sześć miesięcy w roku. Wynajmowanie pokoi nie jest głównym źródłem dochodów dla właścicieli gospodarstw, ale stanowi poważną ich część.

Ważną instytucją doradczą i promującą turystykę wiejską jest tzw. Biuro Wakacji na Wsi. Organizacja skupia ponad 1000 angielskich gospodarstw. Prowadzi szczegółowe badania rynkowe i rezerwację miejsc. Co roku wydaje ogólnokrajowy katalog ofert sprzedawany w kraju i za granicą. Przez turystykę wiejską rozumie się wszelkie formy oferty turystycznej gospodarstw rolnych, różnego rodzaju zakwaterowań, obsługę gości i atrakcje turystyczne.

W zachodnich regionach kraju udział gospodarstw rolnych, które powiększają swoje dochody poprzez oferowanie usług turystycznych, sięga już 23 proc.

MC, na podstawie: Cezariusz Papiernik: "Jak robią to inni?" (wydano przez tygodnik "Chłopska Droga")

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę