informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Babie lato tuż-tuż 

26 września 2002

Chociaż nic na razie na to nie wskazuje ale już wkrótce mają nadejść ciepłe dni w górach – zapewniają górale. Na razie w Beskidach jest mokro, zimno i wieje mroźny wiatr. 

Jeszcze nie było na świecie sytuacji, żeby go nie było. Gorące babie lato jeszcze nadejdzie. Świadczą o tym zjawiska, które zachodzą w przyrodzie – twierdzi Małgorzata Kiereś, góralka z Istebnej i kustosz Muzeum Beskidzkiego w Wiśle. 

Kiereś opiera wiarę w nadejście cieplejszych dni na obserwacji zachowania roślin i ptaków. W beskidzkich lasach wciąż kwitnie "gruszponek", czyli brusznica. Przed zimą nie odleciały jeszcze ptaki.

Pani kustosz opowiedziała, że we wtorek przyszła do niej góralka Zuzanna Raszka, z którą przygotowuje książkę o regionalnych strojach wiślańskich. Powiedziała mi, że nie wykopała jeszcze ziemniaków, bo i tak w przyszłym tygodniu będzie bardzo ciepło. Chce je wykopać, gdy będzie słonecznie – dodała. 


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę